פרסומת
דלג

עם שלושת רבעי רגל באולימפיאדה

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 7/10/2019 16:07 ● ערב ערב 2936
אם לא יהיה שינוי של הרגע האחרון ואם אחת מיריבותיה של הגולשת האילתית קטי ספיצ'יקוב לא תסיים את אליפות העולם הבאה בניו זילנד (חודש פברואר) במקום הראשון, תייצג ספיצ'קוב את אילת ואת המדינה באולימפיאדת טוקיו 2020 ● "עם רצף של שלוש זכיות בתחרויות האחרונות, קטי הוכיחה שהיא לגמרי בטופ העולמי ויכולה להביא מדליה גם באולימפיאדה", מבהיר מנהל המרכז לספורט ימי בעיר יואב קוינטר● הגולש שחר צוברי ושייטת ה– 470 שחר טיבי מאילת עדיין בתמונת האולימפיאדה
עם שלושת רבעי רגל באולימפיאדה
קטי ספיצ'קוב חוגגת את הזכייה עם נוי דריהן

אם לחשוב חיובי הרי שבאולימפיאדת טוקיו 2020 יכולים להיות לאילת שלושה נציגים בתחום הימי באולימפיאדה. לאחר זכייתה של הגולשת המצוינת קטי ספיצ'יקוב באליפות העולם לפני שבועיים באיטליה (מדלייה ראשונה באליפות העולם לאחר חמש שנים), הגדילה קטי את הפער בינה לבין יריבותיה הישראליות על כרטיס הכניסה לאולימפיאדה ברמה כזו שרק מקרה חריג במיוחד יכול לקחת ממנה את הכרטיס באליפות העולם הבאה בניו זילנד, כמו שמסביר השבוע מנהל המרכז לחינוך ימי בעיר יואב קוינטר: "רק אם קטי תסיים באליפות הזו במקום ה– 25 ואחת מיריבותיה תסיימנה במקום הראשון, היא יכולה לפספס את האולימפיאדה, מה שנשמע לגמרי בלתי אפשרי, אבל", ממהר יואב לסייג, "בספורט עד שזה לא נגמר זה לא נגמר".
כך או כך, במרכז לחינוך ימי כבר ישנה התרגשות וגם תכונה לגבי האפשרות הזו. "השבוע כשקטי הגיעה להתאמן במועדון, ראתה אותה אחת הגולשות הצעירות ואמרה לי בהתרגשות - אני מכירה אותה מהאינטרנט. אמרתי לה- בואי תכירי אותה מקרוב". אם תשאלו את יואב הרי שההצלחות האלו של הגולשים האילתים בזירה העולמית עושות את שלהן ולראייה, השנה רושם המועדון 'פיצוץ אוכלוסין' כהגדרתו וילדים רבים שמגיעים להתאמן ונכנסים לתחום.
אבל קטי לא לבד באפשרות לייצג את אילת ואת המדינה באולימפיאדה הקרובה. באליפות העולם בניו זילנד יכול גם הגולש האילתי שחר צוברי להבטיח את כרטיס הכניסה לטוקיו. בפועל, כרגע הוא אמנם ממוקם בפיגור של שלוש נקודות אחרי תום ראובני הגולש מהרצליה ואולם מיקום טוב שלו או זכייה במדליה בניו זילנד יכולה לגרום למהפך בצמרת הישראלית ויציאתו של שחר לטוקיו. ומי שמכיר את צוברי 'האייס מאן', הכל לגמרי פתוח מבחינתו. גם הגולש הצעיר מאילת אופק אלימלך עדיין נמצא בתמונת האולימפיאדה כשהוא מרוחק מראובני 7 נקודות, פער שגם הוא ניתן לצמצום בניו זילנד.
ולא רק בגלישה יש סיכוי לנציג אילתי באולימפיאדה אלא גם בשייט. השייטת שחר טיבי על דגם ה– 470 יחד עם בת צוותה נויה ברעם מתל אביב, יכולות לזכות בכרטיס בישראלי לאולימפיאדה לאחר שנכון להיום צוות הבנות שהקדים אותן במיקומן התפרק. מצב זה אמנם עדיין נזיל אלא שבהחלט קיים סיכוי שאם לא יהיה שינוי תמצא שחר טיבי את עצמה באולימפיאדה.


אז מה, מכינים כבר את החליפות? אני שואלת את יואב שמחייך ומדייק: "מכינים את בגדי הים...אצלנו חוגגים במים".


חדשות אילת - ערב ערב באילת  

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש