פרסומת
דלג

מרחף מעל כולם

מאת: ● ● ערב ערב 2065
בשביל עידן סולומון יליד אילת, המים ומפרץ אילת הם חלק בלתי נפרד מחיי היום יום שלו. כילד שבילה כל יום בחוף הים, ועבד במשך חייו כמפעיל סירות, עידן הגשים לאחרונה חלום... בניית רחפת טייפון, אשר יכולה לרחף מעל המים במהירות של 100 קמ"ש. זהירות, גלים עליך אילת..
מרחף מעל כולם

את היום הראשון בו ירד לחוף הים עם הוריו, לא שוכח עידן. "המים הכחולים, השקט, המראה של המפרץ בשילוב ההרים... גרם לי לעצור את נשימתי לרגע, ולדעת בוודאות כי הים יהיה עבורי חלק בלתי נפרד מחיי". עבור אותו ילד שהפך במרוצת השנים לבחור בן 29 נשוי ואב טרי, הדעות לא השתנו.. הים הוא עדיין הכל בשבילו.
הריח של הים, הדגים, האווירה והשמש, הופכים את חייו לטובים יותר. עוד כשלמד בבית הספר במגמה הימית, ידע עידן שהשירות הצבאי שלו יהיה בחיל הים. "כבר כנער התחלתי להפעיל כלי שייט להשכרות, חייתי את הים, הייתי שבוי במיימי המפרץ, כשלמדתי בתיכון וכאן אני חייב תודה גדולה לבית הספר, אשר הפעיל את המגמה הימית, התמכרתי סופית. בצבא הייתי על הדוברות, בחיל הים".
לאחר שירות הצבאי מעניין וצמוד לים, המשיך עידן לעבוד בחופי אילת, הפעם הוא עסק בהפעלת סירות מצנחים ובננות. לפני כתשע שנים החליט עידן להפוך לעצמאי, וביחד עם שותף, פתח עסק של אופנועי ים... עסק שנסגר לפני מספר חודשים, בעקבות חלום.

לאחר תשע שנים סוגרים עסק, מה קרה ?
"הייתי חייב שינוי וגיוון, זה לא שרציתי להתרחק מהים, פשוט הייתי חייב לשנות, נסעתי לתאילנד. כיום בוודאות אני יודע שבזכות הטיול, הגשמתי חלום".

איזה חלום, מה היה ?
"במהלך טיול בקופיפי, החלטנו ללכת על אטרקציה שכולם דיברו עליה, מעין ספידבוט מהירה, אשר לוקחת מספר אנשים לחווית שייט, הפסקת צלילה עם שנורקלים ושתיה. הגענו למקום ואז ראיתי אותה, באטרקציה כזו לא נתקלתי אף פעם, רחפת מהירה שגורמת לך להרגיש כל כך נפלא, בתום השייט הייתי מסוחרר, לא הפסקתי לחשוב על זה וכשהגעתי לארץ, כבר ידעתי".

אז הנה מספר פרטים על החלום ה"רחפת" של עידן. הרחפת הינה כלי שייט בעל תחתית ''בוסטון'' שטוחה, במהלך השייט נגרם כיס אוויר מתחת לסירה, ובכך הסירה מגיעה למצב ריחוף מעל המים.

עידן, כמה ריחוף ?
"הרחפת מתנתקת מהמים, תדמיין את עצמך מרחף במהירות של מאה קמ"ש".


רחפת הטייפון
לפני כשלושה חודשים, מיד לאחר שובו מהטיול, כשהוא עסוק במחשבות כיצד ואיך לבנות סירה, קפץ עידן ל''גל הכחול'', אצל בעל הבית אבי עמוס, הבחין עידן בסירה מתאימה. "הגעתי לאבי וראיתי סירה מתאימה, אך בבנייה, החלטתי שזו הסירה שלי והחלטתי לרוץ על זה כשאני יודע שהמטרה הגדולה שלי היא לתת לתושבי אילת הזדמנות לחוות דברים כמו שאני חוויתי בתאילנד".
ברחפת מקום לשנים-עשר איש, היא מכונה "רחפת הטייפון" וצבועה בצבע צהוב, מערכת מוזיקה חדישה, מקרר מלא משקאות קרים, מקומות ישיבה נוחים והגה לנהג אחד.
לצורך הפעלת הרחפת הזדקק עידן לאישורי מהנדס, אישורים מיוחדים של מינהל הספנות והנמלים, רישיון מתאים ועוד...
"השקעתי ברחפת כמה עשרות אלפי דולרים, לא החסרתי דבר, ככל שאהבתי לרחפת גדלה, כך גדל הרצון לתת ולהעניק מעצמי לכולם".

אז מה הרעיון הגדול של הרחפת ?
"להוסיף לאילת אטרקציה לשנות האלפיים, כשראיתי את הרחפת בתאילנד, ישר ידעתי כי אין שום סיבה שרחפת לא תהיה גם באילת. הרחפת משלבת שלוש אטרקציות בו זמנית, היא מרחפת על המים והגלים במהירות של מעל 100 קמ"ש ומבצעת תימרונים חדים, אנו מבצעים שייט לגבול ישראל - ירדן ומצרים, כולל תצפית על אי האלמוגים וצפייה בדולפינים, והחשוב מכל, אנו עושים הפסקת צלילה עם שנורקלים ומשקפות בריף הדולפינים, השייט כולל שתייה חופשית ומוזיקה למשך שעה".

דווקא עכשיו שיש מיתון ואין תיירים, מחליטים על הקמת אטרקציה חדשה ?
"שאלה טובה, קרא לזה אינטואציה..".

עליתי לסירה, התיישבתי, התחלת לשוט במהירות, מה אז ?
"האדרנלין, הריגוש, החוויה, אתה יכול לצלול עם שנורקל ומשקפת, לקבל הסבר מפורט על גבול מדינתנו, אתה יכול להביא חברים ולכייף בהרגשת ריחוף מדהימה ועוד...".

כנשאל עידן על קבוצות של משפחות עם ילדים הוא עונה בלב שלם, "כשיש ילדים אנו מתאימים את המהירות לחוויית השייט. חשוב לי להזמין את תושבי אילת שכמעט ולא מגיעים לעשות אטרקציות, זו התקופה השקטה וזה הזמן לכולם, יש המון אטרקציות בעיר, תגיעו לכייף ולהינות כמו שצריך..".

תמונת כתבה
הטייפון


בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש