פרסומת
דלג

ארה"ב לא מחכה לו

מאת: ● 11/8/2011 17:46 ● ערב ערב 2510
תושבת אילת ניסתה לעזוב את הבית יחד עם בנותיה, במהלך ויכוח חריף שהתגלע בינה לבין בעלה. הבעל תקף את אשתו כאשר בתו התינוקת על ידיו. בבית המשפט ניסה הבעל להימנע מהרשעה, כדי לא לפגוע בסיכוייו לקבלת ויזה לארצות הברית, אך למרות שאין לו עבר פלילי, החליט השופט יואל עדן להרשיע אותו ולהטיל עליו עבודות שרות

הנאשם, תושב אילת (35), הודה בכתב אישום מתוקן בעבירות של ניסיון לתקיפת בת זוג ותקיפה סתם בנסיבות מחמירות.
על פי עובדות כתב האישום המתוקן, בהן הודה הנאשם, היו הוא והמתלוננת בני זוג ובעקבות ויכוח בדירתם, בחודש נובמבר 2010, החלה המתלוננת לארוז את הציוד של בנותיה כאשר בכוונתה לעזוב את הדירה, ובתגובה לאמירה של המתלוננת, ניסה הנאשם לתקוף אותה, בזמן שהוא מחזיק בידו השמאלית את התינוקת, בכך שניסה להכות באגרופו את המתלוננת, אשר בתגובה זזה וכך נמנעה פגיעתה.
בהמשך ניסתה המתלוננת להתקשר למשטרה באמצעות מכשירו הנייד של הנאשם, תוך שהיא אומרת לו: "אתה תשב במעצר על זה". בתגובה, דחף אותה הנאשם, תוך שהוא מפיל לרצפה את מכשיר הטלפון שהחזיקה המתלוננת. לאחר שסטרה המתלוננת לנאשם, הכה אותה הנאשם באמצעות ידו בראשה ובחזה.
הנאשם, נעדר עבר פלילי, הודה ונשלח לקבלת תסקיר שירות מבחן.
שירות המבחן התרשם, כי מדובר בנאשם שהתנהגותו לרוב נורמטיבית וזוהי לו העבירה הראשונה והיחידה וכי אין מדובר בנאשם בעל מאפיינים אלימים. על מנת שלא לפגוע באפשרויות הקידום המקצועי של הנאשם, המליץ שירות המבחן על הטלת צו של"צ (עבודות שרות) בהיקף של 130 שעות, התחייבות ואי הרשעה.
בתסקיר נטען, כי הרשעה עלולה לפגוע בדימויו העצמי של הנאשם, כמו גם לסכל קבלת ויזה לארה"ב ושירות המבחן מוסר כי על דברי הנאשם, הוא מתכונן לנסוע לארה"ב לאחר סיום ההליך ולהצטרף למיזם עסקי של אחיו.
התובע עמד על הרשעה ועתר לקבלת צו לעבודות שרות והטלת מאסר על תנאי, אך עורכת דינו של הנאשם ביקשה לאמץ את המלצות שרות המבחן בתסקיר. "מדובר בעבירות אלימות בין בני זוג, עבירות כאלו צריכות לענישה ממשית ומרתיעה, הן הרתעת היחיד והן הרתעת הרבים", אמר השופט יואל עדן בדיון, מדובר באירוע אשר אין לצמצם את משמעותו וחומרתו כפי שמבקשת עורכת דינו של הנאשם. הנאשם ניסה, בעוד הוא מחזיק בידו השמאלית את התינוקת, להכות באגרופו את המתלוננת ואלמלא זזה, היה מצליח בניסיונו זה.
"הנאשם לא חדל והמשיך במסגרת אותו אירוע, תחילה לדחוף את המתלוננת ולאחר מכן הכה אותה באמצעות ידו בראשה ובחזה", הוסיף השופט עדן, "סערת רגשות נטענת, כזו או אחרת, איננה לטעמי נימוק לצמצם את חומרת האירוע עד כדי כך שניתן יהיה להביא לאי הרשעה במסגרתו. מי שבוחר לנקוט באלימות בכלל ובמסגרת התא המשפחתי בפרט, צריך לדעת כי ייתקל בהרשעה ובענישה".
עוד הוסיף השופט: "לא שוכנעתי בדבר פגיעה של ממש באפשרות תעסוקתו של הנאשם. האמירות של שירות המבחן בעניין זה הינן אמירות כלליות. אינני מוצא כי סיכול קבלת ויזה לארה"ב הינו שיקול אשר יש בו כדי להכריע בשאלת הרשעה או אי הרשעה, בפרט כאשר מדובר בעבירות חמורות של אלימות כלפי בת זוג. עבירות מסוג זה מחייבות מסר תקיף, אשר כולל הרשעה.
למרות שמדובר בנאשם נורמטיבי וכי בני הזוג חיים יחד, החליט השופט להרשיע את הנאשם וגזר עליו עבודות שרות בהיקף של 130 שעות ומאסר על תנאי לתקופה של ארבעה חודשים.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש