פרסומת
דלג

יצחק הלוי נגד מלון הנסיכה: ''גורם נזק תדמיתי ואסתטי לאילת''

מאת: איה פלשקס ● צילום: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● 16/2/2018 10:43 ● ערב ערב 2850
על אף שהתחייבה כי השיפוץ במלון הנסיכה יהיה מוכן כבר באפריל הקרוב ● נראה כי משהו נתקע לבעלת המלון חברת נ.צ.ב.א ● את יצחק הלוי והנהלת העירייה המצב הזה מוציא משלוותם ● לפיכך תתכנס בימים הקרובים וועדת הקצאת חופים על מנת לשקול את ביטול הקצאת החוף שהוענקה למלון והעברת תפעולו כבר בזמן הקרוב לידי גורם אחר ● מחברת נ.צ.ב.א נמסר כי המנכ''ל שוהה בחו''ל והוא היחידי המוסמך להגיב בשם החברה
יצחק הלוי נגד מלון הנסיכה: ''גורם נזק תדמיתי ואסתטי לאילת''
הנסיכה הפכה לליכלוכית. מלון הנסיכה

מלון הנסיכה עדיין עומד בשיממונו. לאחר הבטחות של מנכ"ל נ.צ.ב.א, פרי אטיאס ביולי 2017 כי המלון יהיה מוכן בפסח הקרוב, הדברים בשטח נראים אחרת: קצב העבודה במקום לא מרמז על התקדמות לכיוון סיום וקבלת האורחים. ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, וצוותו שביקרו במקום הביעו את חוסר שביעות רצונם מהמצב. יצחק הלוי אף מאיים השבוע להעביר לידיים אחרות את תפעולו של חוף הנסיכה שהוקצה למלון.
מלון הנסיכה המצוי מזו תקופה ארוכה בשיפוצים עדיין אינו מוכן ולדברי מי שערכו סיור במקום, כולל אנשי מקצוע, בוודאי לא יהיה מוכן לקראת פסח השנה ואף לא בקיץ הקרוב. ביולי שעבר מסר מנכ"ל נ.צ.ב.א בעלת המלון כי: "כשראש העיר והצוות שלו נרתמים לפרויקט אנחנו רותמים את היכולות הכלכליות שלנו ושועטים קדימה". אלא ששמונה חודשים מאוחר יותר נראה שהשעטה נעצרה והפכה לזחילה. באותה עת מסר אטיאס ל'ערב ערב' כי המלון יפתח "לקראת אפריל 18', לקראת הפסח.". עם זאת מקצב העבודה במקום וההתקדמות ברור שזה לא יקרה, ולדברי ראש העירייה – גם לא בקיץ הנוכחי.
בשיחה עם 'ערב ערב' תקף יצחק הלוי את התנהלות החברה וקצב השיפוצים האיטי: "הדברים מאוד מאוד ברורים. מאחר ואנחנו מבינים שיש כאן התמהמהות לא הגיונית, שגורמת לעיר נזק תדמיתי ונזק אסתטי הודעתי בכתב למנכ"ל, פרי אטיאס, שכמו שהדברים נראים לא משאירים בפני ברירה, ואני אצטרך לחשוב אם להעביר את הקצאת החוף לאופציות אחרות.
זה המקום בו יש אפשרות לעיריית אילת לקדם דברים ולא להשאר במצב בלתי אפשרי עם סימני שאלה שזה מצב לא תקין לחלוטין" בכוונת יצחק הלוי להיערך בקרוב על מנת למצוא פתרון להפעלת החוף בידי גורם אחר כבר בקיץ הקרוב.


אתה יכול להפקיע את החוף מידי נ.צ.ב.א?
"בוודאי. מקרקעי ישראל מעביר אלינו את הקצאת החופים ואנחנו (העירייה) מקצים. אנחנו נוהגים להקצות במקום שיש בתי מלון - למלונות. בהקצאה מאושרת ובתשלום. אבל מאחר ואין כרגע בית מלון, ויש חוף, אני לא מתכוון להשאיר את החוף בשיממונו, לקצב הבניה של מלון הנסיכה. אנחנו משקיעים היום משאבים אדירים בנושא החופים ולא אתן שיהיה כאן חוף כל כך יפה - מוזנח".

 

המנכ"ל פרי אמר ל'ערב ערב' בראיון באפריל כי לקראת פסח המלון יהיה מוכן
"הלכנו לעשות סיור. אנחנו לא רואים שהם עומדים בקצב ראוי. צריך לזכור אנחנו אישרנו למלון גם את השיפוץ וגם את התוספת תוך התחייבות שהם עושים את זה בזמן מהיר. גם רשות ההגבלים הציגה שם תנאים. לכן זה מאוד מטריד ואני מתכוון להשתמש בכל הסמכויות שניתנו לי בחוק.

 

זמן מהיר? מתי הם התחייבו לסיים?
"הם אמרו שעוד בחורף 2018 הם יסיימו. כמו שראיתי וכמו שמדווחים לי אנשי המקצוע אין סיכוי שזה יקרה".

בימים הקרובים תכנס הנהלת העירייה ואת ועדת הקצאת חופים על מנת לקבל החלטה מה ואיך יעשה בעניין.

 

תגובת נ.צ.ב.א, בעלי מלון הנסיכה לא התקבלה עד עת סגירת הגיליון. עם זאת נמסר: "פרי (פרי אטיאס, המנכ"ל א.פ.) נמצא בחו"ל עד יום שני, הוא דובר החברה. מי שנותן תגובות זה פרי".


חדשות אילת