פרסומת
דלג

תלונה: שוטרי משטרת אילת הכו קשיש בן 80

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: מערכת ערב ערב ● 4/7/2018 19:31 ● ערב ערב 2870
קשיש כבן 80 טוען כי הותקף על ידי שוטרי משטרת אילת לאחר שנלקח לחקירה מכיוון שביקש לפנות שוכרים שלא שילמו שכר דירה ● "השוכרים הזמינו את המשטרה והשוטרים זרקו אותי כמו שק קמח על הכיסא, בעטו באשכי ואחרי המכות בצלעות ובחזה הזיזו לי את קוצב הלב. אני זוכר רק שפוניתי באמבולנס ומשם הטיסו אותי לסורוקה" ● המשטרה בתגובה: " לאחר בירור מעמיק לטענותיו של נשוא פנייתכם, מר מגורי כהן, מצאנו כי מקומם להידחות בשאת-נפש בשל סילוף עובדות המקרה, התנהגותו הבוטה כלפי שוטרי משטרת ישראל העושים עבודתם נאמנה....לא ננקטה כלפיו אלימות בחדר החקירות וכי כל טענה לנזק רפואי כפי שעולה מפנייתכם, מקומה להיבחן על ידי גורמי מקצוע רפואיים אם יש בטענה זאת מן האמת"
תלונה: שוטרי משטרת  אילת הכו קשיש בן 80
"השוטר זרק אותי על הכיסא כאילו אני שק קמח והשוטר השני שהיה בחדר נתן לי ברכיה לאשכים". אמנון מגורי

אמנון מגורי כהן (80) טוען שהוכה על ידי המשטרה. תלונה בנושא הוגשה השבוע למחלקת חקירות שוטרים (מח"ש). 
מגורי, תושב אילת משנת 1956 טוען כי מעולם לא היה מעורב עם החוק וכי בעטיו של המקרה נגרמה לו טראומה. מגורי טוען כי הסיפור החל לפני כשלושה חודשים, אז פנתה אליו משפחה עם ילדים כשהם בוכים וסיפרו לו כי זרקו אותם מהבית, וביקשו לשכור את אחת מדירותיו. "הם בכו ואני ריחמתי עליהם, הם אמרו לי כי כרגע אין להם כסף לשלם לי אך תוך שבועיים יסתדרו וישלמו וכיוון שהיו להם ילדים אמרתי בואו כנסו קודם כל שיהיה לכם איפה לישון". מגורי דאג להם לדבריו במידי על מנת שלא יישארו ברחוב ואף עשה דברים נוספים על מנת להטיב עימם כשהם חותמים על חוזה ומפרטים את תאריכי התשלום. לאחר כשבועיים משהגיע זמן התשלום פנה אליהם והם אמרו כי אין להם עדיין את הכסף. מגורי העיר את תשומת לבם כי בשבועיים אלה הגיע חשבון החשמל ל-500 שקל וכי גם חשבון המים האמיר, וביקש כי יכבו את המזגנים בצאתם". הם אמרו לי שהילדים עושים אמבטיות והבטיחו כי ישלמו עבור הכל". אחרי חודש וחצי הגיע הבעל ושילם לי חלק מהכסף על החשבון והבטיח להביא עוד. עבר חודש נוסף ודמי השכירות לא שולמו. מגורי פנה שוב וביקש מהדיירים כי ימצאו מקום אחר לגור בו ואז הוא מספר: "הם הזמינו את המשטרה שעצרה אותי במקום לחקירה". הסברתי לשוטר כי מדובר בדירה שלי ושאני גם צריך את הכסף והוא אמר לי שאין מה לעשות", הוא מספר, "אני חולה לב ויש לי קוצב. בגלל הלחץ והמעמד במשטרה, הרגשתי לא טוב והשוטרים הזמינו לי אמבולנס שפינה אותי לבית החולים". לאחר ששוחרר מבית החולים וחזר לביתו שוב הוזמנה המשטרה על ידי הדיירים. "הגעתי לתחנה ומכיוון שקשה לי לעלות במדרגות אל משרדה של החוקרת, אמרו לי להמתין למטה עד שהיא תרד אלי", לטענתו חיכה זמן ארוך, "אני לא יודע בדיוק כמה זמן כי אין לי שעות והזיכרון שלי לא כל כך טוב אבל זה נראה לי כמו שעתיים. החוקרת שאלה אותי שאלות שלא מצאו חן בעיני ואמרתי לה שאני לא רוצה לענות. אמרתי לה שקר לי בחדר והיא אמרה שאשים את הכיסא ליד הדלת. כל הזמן הזה הרגשתי לא טוב וביקשתי ממנה שתזמין רופא ואני אשלם עבורו, אך היא לא התייחסה. ופתאום נפלתי עם הכיסא אני זוכר במעורפל ששמעתי צעקה ואז נכנס שוטר לדעתי בדרגת קצין שהחל להרביץ לי.

 

 

הוא זרק אותי על הכיסא כאילו אני שק קמח. הסלולרי שלי היה על השולחן של החוקרת וביקשתי אותו, הוא אמר לי תיקח לבד. הלכתי לקחת והוא דחף אותי על כיסא אחר בכוח כשאני במצב ישיבה ומשך את הכיסא והשוטר השני שהיה בחדר נתן לי ברכיה לאשכים. נתתי צעקה של חניקה הם הרימו אותי כמו שק מלט נתנו לי מכות בצלעות ובחזה וזרקו אותי על הכיסא ליד הדלת ואני בלי אוויר ככל הנראה במכה שנתנו לי הזיזו את הקוצב לב והתחלתי לרעוד, בשלב הזה כבר הייתי מעורפל. הוזמן לי אמבולנס ואני זוכר שהעבירו אותי לסורוקה כי הקוצב נתן פולסים חשמליים והגוף שלי קפץ...אני לא מבין למה השוטרים הרביצו לי, אני כאן משנת 56 כל אחד ואחת שתשאלו עלי יספר לכם שאני רק עוזר לאנשים מעולם לא עשיתי רע לאף אחד". 

מה קרה עם הדיירים שלך ? 
"כשהייתי בסורוקה הם עזבו". 

מבית חולים יוספטל נמסר: "הנ"ל פנה למלר"ד יוספטל בטענה שהותקף על ידי שוטרים. בשל חשש לפעילות קוצב הלב, הופנה לבדיקת הקוצב במרכז רפואי סורוקה. הקוצב נמצא תקין". 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "לאחר בירור מעמיק לטענותיו של נשוא פנייתכם, מר מגורי כהן, מצאנו כי מקומם להידחות בשאת-נפש בשל סילוף עובדות המקרה, התנהגותו הבוטה כלפי שוטרי משטרת ישראל העושים עבודתם נאמנה, והחשדות בגינן נחקר תוך הפרה בוטה של החוק ושל החלטת בית משפט בצו שניתן נגדו.  בעקבות תלונה כי נשוא פנייתכם נוקט באיומים כלפי שוכרי דירה שבבעלותו, הוזעקו למקום שוטרים כלפיהם לא בחל מר כהן במילותיו ובין אלו אמר לשוטרים – "על הזין שלי פסיקת השופט", "אני אתלוש לך את הגרוגרת", ועוד הוסיף – "אם הייתי צעיר בעשרים שנה, הייתי שותה לך את הדם". במהלך חקירתו טען כי החוקרת אינה מתייחסת אליו יפה, בהמשך קם בעצבים והפך את הכיסא בחדר החקירה והחל יושב על רצפת החדר. לשוטר שנכח במקום אמר – "אני אהרוג אותך, אני אזיין אותך בתחת". בניגוד לטענותיו, לא ננקטה כלפיו אלימות בחדר החקירות וכי כל טענה לנזק רפואי כפי שעולה מפנייתכם, מקומה להיבחן על ידי גורמי מקצוע רפואיים אם יש בטענה זאת מן האמת. משטרת ישראל תמשיך במשימה להגיע אל חקר האמת למיצוי הדין עם אלו שיעברו על החוק ובכך להגביר את תחושת ביטחונו של האזרח הנורמטיבי באשר הוא".


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש