פרסומת
דלג

זהירות: רחפנים בשירות המשטרה

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: דוברות המשטרה ● 1/8/2018 19:42 ● ערב ערב 2874
תושבי אילת התעוררו למציאות חדשה ● רחפנים שמצלמים מלמעלה ומציגים את עבירות התנועה ב'לייב' ● מהיום כבר אי אפשר לספר סיפורים, האח הגדול באמת צופה בנו ממעל ● 'ערב ערב' יצא אל הרחוב לשמוע מה אתם חושבים על הפיילוט של משטרת התנועה באילת ● כנסו לכתבת וידאו באתר
זהירות: רחפנים בשירות המשטרה
תעוד רחפן של חציית קו הפרדה לבן ליד המצפה התת ימי

משטרת התנועה באילת, החלה להשתמש ברחפנים במטרה לתעד עבירות תנועה מהאוויר. הרחפנים הינם כלי המצטיין במהירות, ניידות ויכולת הסוואה. המטרה כפי שמסרה המשטרה: "להגביר את ההרתעה בכבישים למען ביטחון הנהגים. כלי הטיס מצוידים במצלמות איכותיות המסוגלות לזהות עבירות תנועה ממרחק. תיעוד העבירות יביא לעצירת הנהג והפעלת סנקציות נגדו בהתאם לנסיבות. השוטרים שיפעילו את הרחפנים עוברים הכשרה מיוחדת, בסיומה הם מקבלים רישיון להטסת הרחפן".
ש', תושב העיר, נסע השבוע כבכל יום מביתו בשכונת השחמון. כאשר ביקש לפנות באחת הצמתים, האט, הסתכל שאין רכב והמשיך בנסיעה. מיד לאחר שפנה שמע סירנה וכריזה קוראת לו לעצור בצד. השוטר הסביר לש' כי ביקש שיעצור בצד היות ולא עצר בתמרור עצור וכי עליו לרשום לו דו"ח. ש' טען בפני השוטר כי הוא נהג כחוק וכי עצר כנדרש וכי הוא אינו מקבל את הדו"ח וברצונו לערער עליו בבית המשפט. השוטר מיהר להודיע לש' כי צולם על ידי הרחפן ואף שאל אם הוא מעוניין לראות את הצילומים או לחכות ולראות אותם בבית משפט במידה ויחליט לערער. "הוא הראה לי את הצילום ונראה שם כי אכן אני מאט, אך לא עצרתי עצירה מוחלטת", מספר ש'. עבירת התנועה עלתה לש' בסכום של 250 שקל קנס וארבע נקודות. 
במקרה אחר צולמה תושבת העיר כשהיא נוסעת במהירות מעל המותר בכביש העוקף אילת ונמצא כי מדובר בנהגת צעירה שהסיעה שלושה נוסעים כאשר המותר הוא שני נוסעים בלבד. גם במקרה זה הוצג בפני הנהגת הסרטון ממצלמת הרחפן . 

 

רונה נסעה בכביש ששת הימים בשחמון כשביקשה לפנות לכיוון הגשר התחתון ביצעה פניה אך לא שמה לב כי לפניה תמרור האט. שוטר התנועה שניגש אליה הסביר לה כי צולמה אך לאחר בדיקה במאגר המשטרתי נראה כי לרונה לא נרשמו מעולם עבירות תנועה ולכן השוטר הסתפק באזהרה בלבד. במשטרה יודעים לספר על שלל של תפיסות שנעשו בעזרת הרחפן: כך למשל תיעד הרחפן רוכב אופנוע עוקף משאית תוך שהוא חוצה פס לבן. 
מאז בואם של הרחפנים לעיר החלו תושבים רבים לעדכן ברשתות החברתיות: "שימו לב רחפן בכיכר העפרונות מתעד נהגים ושני שוטרים אורבים לנהגים", כתב אחד הגולשים. כל פוסט זוכה לתגובות רבות: "כבר אי אפשר לבגוד בשקט", כתב אחד הגולשים, "עכשיו אני מרגיש יותר בטוח שאני רץ בעוקף", כתב גולש אחר. 


ממשטרת ישראל נמסר: "כחלק מהמאבק בתאונות הדרכים ושמירה על משתמשי הדרך הנורמטיבים , משטרת ישראל מבצעת אכיפה נגד נהגים המבצעים עבירות מסכנות חיים וזאת במטרה להרתיע ולהעניש נהגים המסכנים את חייהם וחיי משתמשי הדרך האחרים. משטרת ישראל החלה לעשות שימוש ברחפנים ככלי תצפית ותיעוד עבירות בריונות ומסכנות חיים וזאת במטרה לאסוף ראיות אובייקטיביות ואמינות נגד העבריינים. משטרת ישראל פועלת במקום ומתעדת עבירות באמצעים טכנולוגים שונים לרבות שימוש ברחפנים. נהגים עבריינים אלו מהווים פוטנציאל לתאונות דרכים קטלניות, אנו מקווים שהרחקתם מהכביש ושינוי תרבות הנהיגה שתביא ההרתעה תקטין את תאונות הדרכים הקטלניות".


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש