פרסומת
דלג

הורים לילדים בגני ילדים בעיר: ''התחושה שמישהו טרח לעשות בעיקר שיפוצי 'שואו אוף''

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● 5/9/2018 22:16 ● ערב ערב 2879
58.5 מיליון ש''ח השקיעה עיריית אילת בשיפוץ מוסדות החינוך בקיץ ● אלא שלאכזבתם הרבה של הורים לילדים בגני ילדים וותקיים בעיר, דווקא שם, לא נעשו שיפוצים ● כך קרה שאת השנה החדשה נאלצו ילדים בחלק מהגנים בעיר לפתוח עם תולעים בחול, עם צואת חתולים, לכלוך, מתקני משחקים חלודים, מחסור בציליות ואפילו שירותים שאינם מתאימים לגילם ● אמנם עכשיו מבטיחים בעירייה לשפץ בחופשת סוכות וגם מיהרו לנקות, אך ההורים שואלים ''מדוע לא דאגו לכל אלו במהלך החופש הגדול'' ● דוברת עיריית אילת: '' בשנים האחרונות מובילה העירייה מהלך של שיפוץ פנים יסודי ומקיף בגני הילדים הוותיקים הפועלים למעלה מ - 60 שנים”
הורים לילדים בגני ילדים בעיר: ''התחושה שמישהו טרח לעשות בעיקר שיפוצי 'שואו אוף''

בעיריית אילת התהדרו בשבוע שעבר בשורה של שיפוצים גרנדיוזים שנעשו במוסדות החינוך בהשקעה של 58.5 מיליון ש"ח. חדרי מורים שופצו, פרוייקטים גרנדיוזים של מפלי מים ומתקנים ייחודיים מוקמים בימים אלו בבית הספר 'צאלים', ובעיריית אילת אפילו מיהרו לעדכן בהתחילת השבוע כי שנת הלימודים התחילה כסדה ללא תקלות מיוחדות. אלא שברשתות החברתיות נראה היה כי המצב שונה מהתמונה הוורודה שהציגה העירייה. רגע לפני שנת הלימודים וגם ביום הראשון, נחרדו הורים לילדים בחלק מגני הילדים הוותיקים בעיר לגלות כי יד המשפצים החרוצים של עיריית אילת לא הגיעה אליהם. 

 

גן ברקן: תולעים בחול

 


בשבוע שעבר סיפרנו איך הורים לילדים בגן 'ברקן' גילו לחרדתם כי בעיית התולעים ורימות התולעים בחול שבגן לא טופלה. בעקבות תלונות וכתבה שפורסמה בעיתון 'ערב ערב', קיימו אנשי מנהל החינוך ישיבה דחופה עם הורי הגן, שמעו את תלונותיהם ואף הבטיחו לרצף חלק מחצר הגן בלבנים במהלך חופשת סוכות. עוד הובטח להורים כי החול יוחלף ברבדים עמוקים וכי העירייה מצידה תעשה כל שביכולתה על מנת לפתור את בעיית התברואה בגן. "על פניו זה נשמע מצוין", אמרו לנו השבוע ההורים, "אלא שלא ברור לנו מדוע כל הדברים האלו לא טופלו במהלך חודשיים של ימי החופש הגדול. איך יתכן שהילדים שלנו נאלצו לחזור לגן לא מטופל בעוד שבמקומות אחרים טרחה העירייה להשקיע מיליוני שקלים בעיקר על תצוגות תכלית ותפאורה, שיותר מכל דבר אחר יעשו טוב לעין המתבונן".

 

גן ברוש: ציוד מוזנח וישן

 


גן בגן 'ברוש' נחרדו ההורים לחזור לגן מוזנח ולא מטופל. "מדובר בגן ישן", מסביר השבוע שמעון בן הרוש, אב לילד בגן, "מבחינת הסככות הישנות והציוד הישן והמוזנח ברור שלא נעשה שם שום דבר בתקופת הקיץ". אם לא די בזה הרי שחצר גן מלוכלכת ומוזנחת קיבלה את פני הבאים, ועדיין לא דיברנו על הררי הלכלוך והזוהמה שנצפו על ידי ההורים מסביב לגן. "אז אולי הלכלוך הזה שבתמונות לא בתוך הגן, אבל אם מסביב לגן יש כזו זוהמה, ברור שזה משליך על מה שמגיע לגן פנימה", הסבירה אמא לילדה בגן. "היתכן שלעירייה היו חודשיים לטפל ולנקות והם לא טרחו לעשות את זה?". אגב גם במקרה הזה, רגע לאחר שהאב העלה פוסט זועם בפייסבוק, וזכה לשלל ביקורות נגד תפקודה של העירייה, הגיע הפוסט אל מנכ"ל העירייה פיליפ אזרד שהבטיח לטפל בבעייה וגם מיהר לבצע. "הכל נוקה וטופל לפחות במישור הקוסמטי", עידכן שמעון בן הרוש, "חבל רק שצריך להקים קול צעקה כדי שדברים יסתדרו וחבל שלא טרחו לטפל בזה בחופשת הקיץ”

 

גן חבצלת: מתקנים חלודים

 


בגן חבצלת בשכונה א', נחרדה האמא יעל וזאנה לגלות את מצב ההזנחה בגן לאחר חופשת הקיץ. היא לא הסתפקה בהעלאת פוסט זועם על מצב הגן בליווי שלל תמונות, אלא הגדילה לעשות ופנתה ל'מאקו' עם שורה של טענות נגד הגן. "חטפתי חום בימים הראשונים אחרי שראיתי לאיזה גן מצפים ממני להכניס את הילדה", היא מודה השבוע ומספרת על מתקני משחק חלודים ברמה מזעזעת, "עד כדי כך שהשאלה הראשונה ששאלו הגננות כשהבאנו את הילדים לגן הייתה מתי הם עברו לאחרונה זריקת טטנוס", היא מספרת, ומוחה על היעדר פינות צל, על לכלוך בגן, צואת חתולים בארגז החול, מתקנים ישנים ותקולים והזנחה פושעת. ואם לא די בכל אלו, הרי שאפילו השירותים לטענתה אינם מותאמים לגיל הילדים - "לא ישבנון, לא אסלה קטנה, איזה שיפוצים עשו בדיוק בעירייה בחופשת הקיץ אם חזרנו לגן ברמה כזו מחרידה?", היא מוחה השבוע. גם במקרה הזה, לאחר הרעש והפרסום, מיהרה להגיע לגן גברדיה של אגף החינוך בעירייה כדי לבחון  את המצב מקרוב וחלק מטענות ההורים טופלו כבר במיידית. 
בעקבות הפתיחה הלא ממש חלקה של שנת הלימודים הגנים, מיהרה מנהלת אגף החינוך בעירייה לכנס את הגננות והבטיחה כי שורה של שיפוצים ייעשו כבר בחופשת סוכות בעיקר בגנים הוותיקים. 

בתגובה לטענות המועלות בכתבה מסרה דוברת עיריית אילת:  "מידי שנה משקיעה עיריית אילת מיליוני שקלים בתחזוקה ושדרוג כל מוסדות החינוך במסגרת שיפוצי הקיץ זאת לצד בינוי ופיתוח. בגני הילדים כללו העבודות תחזוקה שוטפת של פנים הגן, החלפת חול בארגז החול, גירוף החצר וכמובן חידוש ציוד וריהוט על פי הצורך. לפנייתך, אין מתקנים חלודים בגני הילדים! והחצרות לא מוזנחות (מצורפות תמונות של גן ברוש וחבצלת). בגן חבצלת ישנם שלושה מוקדי הצללה וכך גם ביתר הגנים. לגבי חול חצר גן ברקן, שאלתם כבר ונעניתם, כי בוצעו בדיקות ע"י תברואן והחול נמצא תקין. מספר ימים לפני תחילת שנת הלימודים נפגשו ההורים עם התברואן שהציג להם את הממצאים. לגבי גני ילדים בהם שטח החצר גדול מאוד, פועלת העירייה בהתאם לתכנית רב שנתית לריצוף השטחים בשילוב "ריאות ירוקות" על מנת להתמודד עם בעיית החתולים שקיימת בשנתיים האחרונות. לעניין מתקני מים קרים בגנים קיימת תכנית של אגף החינוך בשיתוף נציגת פורום ההורים העירוני, רינת טרבולסי, שאנו פועלים ליישומה.
זה המקום לציין, כי בשנים האחרונות מובילה העירייה מהלך של שיפוץ פנים יסודי ומקיף בגני הילדים הוותיקים הפועלים למעלה מ - 60 שנים. תהליך השיפוץ כולל טיפול יסודי בתשתיות מים וביוב, חשמל, מזגנים, שירותים, מטבח ועוד. זאת לצד עיצוב פנים פדגוגי הכולל פתיחת דלתות וחלונות, הארת הגן, הוספת אקוסטיקה, צביעת הגן בצבעים רגועים ונעימים וכמובן הצטיידות בהתאם לקו העיצובי כולל מתקני גן ומשחקים חדישים. עד כה שופצו ארבעה צמדי גני ילדים והוגשו נוספים לאישור משרד החינוך, ביניהם הגנים האמורים".


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש