פרסומת
דלג

חשד לאונס במלון באילת

מאת: מערכת ערב ערב ● צילום: מערכת ערב ערב ● 5/9/2018 22:19 ● ערב ערב 2879
חשד: בת 26 נאנסה באחד מבתי המלון בעיר ● כנגד החשוד, בן 24, הוגשה הצהרת תובע ומעצרו הוארך בשבוע ● ובתוך כך פרסם תאגיד השידור 'כאן' תחקיר ממנו עולה כי בית החולים יוספטל אינו פועל על פי נהלי משרד הבריאות בכל הנוגע לבדיקתן של נפגעות תקיפה מינית ● משרד הבריאות: ''הנושא בבירור מול בית החולים יוספטל ● המשרד מצוי בתהליך הסדרה כולל של הנושא בכל הארץ ובין היתר בודקים צרכים ספציפיים בעיר אילת”
חשד לאונס במלון באילת
“יש שישה חדרים כאלה בארץ. זה לא מספיק אבל יש בעיה

ביום ה' שעבר, התקבלה במשטרת אילת תלונתה של אישה בת 26 תושבת דרום הארץ, שלדבריה נאנסה על ידי צעיר בן 24 ממרכז הארץ. האונס בוצע באחד מבתי המלון בעיר. צוות סיור של משטרת אילת הגיע מיד למקום, איתר את החשוד ועצר אותו להמשך חקירה, בתומה התבססה תשתית ראייתית כנגד החשוד. המשטרה העבירה את חומר החקירות לידי פרקליטות מחוז דרום שהגישה הצהרת תובע כי בכוונתה להגיש כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים. מעצרו של החשוד הוארך בשבוע.
ובתוך כך פרסם השבוע תאגיד השידור 'כאן' כתבת תחקיר ממנה עולה כי בית החולים יוספטל פועל שלא על פי הנהלים בכל הנוגע לטיפולו בנפגעות תקיפה מינית. מהתחקיר עולה כי בדיקות לנפגעות תקיפה מניית ואונס באילת מתבצעות בניגוד לנוהל של משרד הבריאות שקובע כי בדיקות כאלו צריכות להיעשות בחדר אקוטי על ידי רופאים שעברו הכשרה מיוחדת לכך. באילת מתבצעות הבדיקות הללו בחלק מהמקרים בליווי משטרתי בחדר שאינו ייעודי. כמו כן העלה התחקיר כי ביוספטל ישנה רק רופאה אחת בעלת הכשרה מתאימה ואין בו את הציוד הנדרש כפי שדורש משרד הבריאות. 
מנהל המכון הלאומי לרפואה משפטית, חן קוגל, אמר בריאיון לקרן נויבך בתכנית "סדר יום" בכאן רשת ב' כי "בהרבה בתי חולים יש מקומות שהטיפול נעשה בחדר מגונן וגם כל הצוות נמצא במקום אחד. יש שישה חדרים כאלה בארץ. זה לא מספיק אבל יש בעיה, החוסר הגדול הוא ברופאים משפטיים או ברופאים שהוכשרו כדי לעשות את זה. אני אומר כאן בשם משרד הבריאות שאנחנו מוכנים להכשיר את הצוות של יוספטל". 

ממשרד הבריאות נמסר כי "הנושא בבירור מול בית החולים יוספטל וכי המשרד מצוי בתהליך הסדרה כולל של הנושא בכל הארץ ובין היתר בודקים צרכים ספציפיים בעיר אילת".


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש