פרסומת
דלג

סכנה בכניסה לבי''ס יעלים: ''רק בנס עוד לא קרה אסון''

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: מערכת ערב ערב ● 19/9/2018 13:57 ● ערב ערב 2881
הורים לתלמידים בבית הספר יעלים, התריעו השבוע מפני הסכנה התחבורתית המתהווה מדי יום בכניסה לבית הספר ● אנדרלמוסיה, חניות כפולות, ילדים המתפרצים בין מכוניות ● עיריית אילת: ''מאחר שבית הספר הינו בית ספר על אזורי אליו מגיעים מכל העיר, סביר להניח כי זה יוצר עומסים נוספים בשונה מכל בית ספר אחר. הנושא ייבחן על ידי מהנדס תנועה ובהתאם לממצאים נפעל. משטרת ישראל: ''יבוצעו סיורים יזומים בקרבת בתי הספר במהלך השנה'' ● כנסו לכתבת וידאו באתר

הורים לתלמידים בבית הספר יעלים מתריעים מפני הסכנות האורבות לילדיהם בכניסה לבית הספר בשעות בהם מורידים ומעלים הורים את ילדיהם במפרץ החניה שנבנה במקום. עשרות רכבים חונים שם בערבוביה ובחניות כפולות תוך שהם מסכנים את חיי התלמידים: "ההורים מורידים את הילדים מהרכב באמצע הכביש והם מגיעים לשער בית הספר תוך דילוג בין מכוניות אחרות", סיפר אחד ההורים.
לדברי ההורים, שעות הכניסה לבית הספר והיציאה ממנו הן שעות עמוסות בהן עשרות מכוניות חונות לאורך המדרכה לפני בית הספר. לדבריהם, כבר לפני שעת סיום הלימודים בשעה 13:30 מגיעים הורים רבים ומחנים את רכבם במפרץ החניה שמיועד לאיסוף והורדה ולא לחניה. ההורים טוענים כי בשל המקום הקטן מחנים הורים את רכבם בחניה כפולה: "הבעיה קשה יותר בצהרים. בבוקר ההורים מגיעים, מורידים את הילדים וממשיכים בנסיעה, אך תוך כדי קיימת סכנה לילדים שמגיעים רגלית ונאלצים למצוא את עצמם מדלגים בין המכוניות. הבעיה בשעות הצהרים שהורים מגיעים מוקדם כדי לשמור לעצמם מקום ומי שמאחר, עומד בחניה כפולה ולא זז עד שילדו יוצא, מה שיוצר צוואר בקבוק וגורם לפקק שמתבטא גם בכביש הראשי שם עוצרות מכוניות באדום לבן ולפעמים ממש על מעבר החציה", טוענים ההורים, "הבעיה שממפרץ החניה אין את ילדי הבטיחות בדרכים והקטנים נאלצים לפסוע בין המכוניות כדי להגיע למעבר החציה ולפעמים כשרכב קרוב מידי או ילד קטן מידי עלולים להוות סכנה בשל שדה הראיה המוגבל". לדברי אחד ההורים בבוקר כשהם ממהרים לעבודה, הם מאבדים סבלנות כיוון שמישהו חנה ממש מולך באמצע הכביש, על מנת להוריד את הילד שלו,  "ואז מתחילים עם הצופר מה שמלחיץ את המבוגר ואת הילד עוד יותר, לא פעם ראיתי ילדים שממש שמו ידיהם על האוזניים על מנת שלא לשמוע את הרעש של הצופרים". ד' אם לילד בבית הספר מספרת: "הכביש הראשי סואן מאד בשעות הכניסה והיציאה מבית הספר בשל מכוניות שעוצרות גם בעצירה כפולה מה שמסכן הן את הילדים שנאלצים לקפוץ מהמכונית להגיע למדרכה ומשם עוד לחצות בבטחה בין המכוניות המורידות את ילדיהם, ברי המזל שהצליחו להיכנס למפרצון החניה ועוד לצלוח את המעבר ביניהם עד להגעה לשער בית הספר", לדבריה, "רק בנס עוד לא קרה כאן אסון". 


מעיריית אילת נמסר: "מאחר שבית הספר הינו בית ספר על אזורי אליו מגיעים מכל העיר, סביר להניח כי זה יוצר עומסים נוספים בשונה מכל בית ספר אחר. מכל מקום, למען שלומם וביטחונם של תלמידי בית הספר, הנושא ייבחן על ידי מהנדס תנועה ובהתאם לממצאים נפעל".

 

"המערב הפרוע" בי"ס יעלים


ממשטרת ישראל נמסר: "טרם תחילת שנת הלימודים נפגשו נציגי המשטרה עם נציגי ועד הורים, נציגי הנהלת בתי הספר והרשות המקומית והובהר כי על ההורים לנהוג באחריות ובהתאם להוראות החוק בעת הורדה ואיסוף התלמידים יחד עם זו יבוצעו סיורים יזומים בקרבת בתי הספר במהלך השנה, אנו מעדיפים לפעול בשיתוף פעולה ובדרך של הסברה. 
עוד הובהר כי משטרת ישראל תפעל נגד עבירות בריונות ומסכנות חיים דוגמת אי מתן זכות קדימה, התפרצות למעבר חציה והעמדת כלי רכב בדרך של הפרעה לתנועה, במהלך השנה יבוצעו פעילויות אכיפה גלויות וסמויות ואף שימוש בתיעוד העבירות באמצעים סמויים ושליחת הדוחו"ת וזימון הנהגים העבריינים לדין לביתם."


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש