פרסומת
דלג

המדינה נגד ארקיע

מאת: מערכת ערב ערב ● צילום: מערכת ערב ערב ● 18/1/2019 17:09 ● ערב ערב 2898
תביעת עתק בגובה 41 מיליון ₪ הוגשה על ידי המינהל ורשות שדות התעופה נגד חברת ארקיע שלדברי המדינה מסרבת לחתום על הסכם לתשלום דמי שימוש והרשאה בשדה דב ● "בתביעה נטען: "ארקיע משלמת רק רבע מהסכום שעליה לשלם ועושה דין לעצמה" ● ארקיע: "נגיב בבית המשפט"
המדינה נגד ארקיע
"מסרבת לחתום על הסכם הרשאה ומשלמת רק רבע מהסכום." ארקיע

תביעה יוצאת דופן הוגשה השבוע על ידי המדינה כנגד חברת ארקיע, באמצעות רשות מקרקעי ישראל ורשות שדות התעופה. התביעה הינה לתשלום דמי שימוש של החברה במקרקעין של שדה דב והיא הועמדה על סך של 41 מיליון ₪. 
המדינה מבקשת כי בית המשפט המחוזי יחייב את ארקיע וחברות הבת שלה לשלם את דמי השימוש והשירותים בגין השימוש שעשו ועושות הן בשדה דב החל מחודש ינואר 2012 ועד היום. התביעה הוגשה הן כנגד ארקיע קווי תעופה ישראליים והן כנגד ארקיע תיירות. בכתב התביעה נכתב: "המקרקעין נשוא התביעה מהווים חטיבת קרקע המשמשת כשדה תעופה דב הוז. מדינת ישראל היא הבעלים של המקרקעין ורשות שדות התעופה היא האחראית לאחזקתו, פיתוחו וניהולו של המתחם האזרחי בשדה דב. הנתבעות עושות שימוש שלא כדין במקרקעים ובנכסים בהיקף של כ-18 אלף מ"ר – כ5.8 אלף מ"ר בנוי וכ-12.8 אלף מ"ר שטחי חוץ", נכתב בתביעה.
מהתביעה עולה טענה לפיה מסרבת ארקיע להתקשר עם הרשות בהסכם הרשאה לשימוש כדין, ואף מסרבת לשלם לה את דמי השימוש והשירותים כפי שקבעה הרשות ואושרו על ידי מועצת הרשות. "הנתבעות עושות דין לעצמן ומשלמות רק רבע מהסכום שעליהן לשלם למדינה", נכתב בתביעה שמסכמת: "אחזקת מקרקעי שדה דב שלא כדין, והשימוש שעושות הנתבעות במקרקעין אלו ללא הסכם הרשאה, גורמות פגיעה קשה ובלתי מוצדקת בקופה הציבורית והוא בניגוד גמור לתקנת הציבור". 
מחברת ארקיע נמסר בתגובה: "התביעה טרם הומצאה לידי ארקיע, כשתומצא נגיב בבית המשפט".


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש