פרסומת
דלג

אחרון ראשי ארגון הפשיעה מאילת הוסגר מברזיל

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: עומר כרמון ● 18/1/2019 17:16 ● ערב ערב 2898
כארבע שנים לאחר שליחתו לכלא של אילן בן שטרית, מי שהוגדר כראש ארגון הפשע באילת, הוסגר בנו חן מברזיל לישראל ● הבן נמלט לדרום אמריקה לאחר שהעבריין יצחק אברג'יל הורשע בעבירת סחיטה "בסניף הדרומי" של ארגון הפשיעה
אחרון ראשי ארגון הפשיעה מאילת הוסגר מברזיל
זירת הרצח באילת שנחשד כמעשה של ארגון אברג'יל

חן בן שטרית, בנו של מי שהוגדר כראש ארגון הפשיעה שפעל באילת עד לשנת 2012 – אילן שטרית, הוסגר לאחרונה לישראל מברזיל בתום מערכה משפטית ארוכה. בן שטרית הבן נמלט מישראל ב-2015 לאחר שהורשע בסחיטה ואיומים וקשירת קשר לביצוע פשע. עם שובו לישראל יחודש כנגדו המשפט בבית המשפט המחוזי בבאר שבע. הסגרתו של בן שטרית מתאפשרת ארבע שנים לאחר שאביו אילן בן שטרית ואחרים, הורשעו ונשלחו לעונשי מאסר כבדים בשל מעורבותם בארגון הפשיעה הדרומי. על האב נגזרו 26 שנות מאסר. שניים נוספים שניהלו את ארגון הפשיעה ביחד עם האב בדרום הם יניב מלול שנשלח ל-17 שנות מאסר ואורן אלמקייס עליו נגזרו 12 שנות מאסר. בנוסף להם נאסרו ארבעה חברים נוספים בארגון. 
הרשעת השישה בוססה על עדותו של עד מדינה שהשתייך בעברו לארגון אך בחר לחצות את הקווים. בעדותו אמר העד על האב אילן: "הוא הראש של אילת, דרכו עובר כל הפשע באילת, כל הפשע הרציני, ואף אחד לא יכול להעז להתעסק אתו באילת או במקומות אחרים".

חן בן שטרית נעצר בברזיל כבר בחודש אוגוסט 2018 לאחר שישראל פנתה וביקשה את הסגרתו. לאחר הליך ממושך, קבע בית המשפט העליון של ברזיל כי בן שטרית יוסגר לישראל. עם זאת, מאחר ובעת ביצוע העבירות עדיין לא נכנס לתוקפו החוק הברזילאי למאבק בפשע המאורגן, הוסגר הבן בגין עבירת הסחיטה באיומים ולא בגין היותה של הסחיטה במסגרת ארגון פשיעה, המהווה סעיף עונשין חמור יותר. 
ארגון הפשע הדרומי של אברג'יל פעל באילת במשך חמש שנים, ובמסגרתו הופעלו בעיר בתי הימורים, מתן הלוואות בריבית קצוצה בעסק למרת כספים שפעל בעיר וכן הפעילו חברי הארגון אלימות ואף ניסו לרצוח את מי שעמד בדרכם.


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש