פרסומת
דלג

אוהבים אותך אילת

מאת: אביבה דקל ● צילום: י. בן יתח ● 10/4/2019 13:43 ● מה נשמע 595
כשהגיע הזמן של בוגרי שכבה י"ב מחזור כ"א 2019 בבית הספר 'בגין' לבחור כיצד יראה ספר המחזור שלהם, החליטה ורד זילברשטיין, רכזת השכבה, יחד עם צוות המחנכים, להוציא ספר מחזור משמעותי וייחודי שיהיה מזכרת ערכית לשנים הבאות ● כך קרה שכל התלמידים והצוות הצטלמו על רקע נופים ייחודים ואטרקציות באילת - מחווה לרגל 70 שנות קיומה של אילת
אוהבים אותך אילת

לאורך שש השנים, מחטיבת ביניים ועד היום כשהם מסיימים כיתה י'ב, הובילו צוות ההנהלה וצוות השכבה פעילויות חינוכיות וערכיות בדגש על נתינה, מעורבות בקהילה ובחברה, קבלת השונה, אהבת הארץ והכרת העיר אילת.  בכל שנה בחרו אירוע משמעותי המהווה אבן דרך. כך למשל בכיתה י', לקראת קבלת תעודת זהות, התקיים לתלמידי השכבה אירוע מיוחד- "להיות אזרח".  זהו אירוע חוויתי, ייחודי וחגיגי המוקדש כולו לחיזוק הזהות הישראלית, אהבת הארץ ותחושת השייכות למדינה, וכל זאת כחלק ממעמד קבלת תעודת זהות טרם הפכו התלמידים רשמית לאזרחי מדינת ישראל.  
ברור היה לצוות שגם ספר המחזור של השכבה יהיה ברוח שונה ומיוחדת המתאימה לאותם ערכים שהודגשו לאורך השנים. 

 

לא רצינו עוד ספר מחזור סטנדרטי. ורד זילברשטיין

 

בחשיבה משותפת עם יהודה בן יתח, צלם ספר המחזור של השכבה, הוחלט להקדיש את ספר המחזור שצולם בסמוך לחגיגות ה-70 לאילת, לעיר אילת. צוות התלמידים שאחראי על פרויקט הספר, העלה את האתרים והאטרקציות הקיימים בעיר, וכל כיתה בחרה אתר או אטרקציה להצטלם בה. 

"נכנסנו לאתר של העיריה וקראנו על האתרים באילת", מספרת ורד, רכזת השכבה על התהליך, "בסופו של דבר נבחרו שמונה אתרים- אתר לכל כיתה: חוות הגמלים, הגן הבוטני, גשר אילת, החוף של מוש, ריף הדולפינים, המצפה התת ימי, תצפית אילת מהר יואש ובריכות המלח".

התלמידים התאימו את הלבוש לרוח המקום, ויהודה צילם תמונה אחת כיתתית ותמונות של התלמידים מסודרים בקבוצות של רביעיות. כיתה י'ב 8, כיתת השוחרים של בית הספר, הצטלמה על רקע הנפת דגל הדיו, שהפכה לסמל הלחימה והניצחון. התמונות הקבוצתיות צולמו במפעל בריכות המלח. על הדרך זכו התלמידים לסיור קצר במפעל, ולמדו על דרכי הפקת המלח, הייצור ושיווקו בארץ ובעולם.
צוות המורים והיועצת של השכבה בחרו להצטלם בשדה התעופה הישן של אילת- על מסלול ההמראה, כשהם לבושים בבגדי נופש, כיאה לאנשים העומדים לצאת לחופשה מבית הספר, ומתכוננים לפרידה מהתלמידים בתום שלוש שנים שבהם בילו יחד. 

 


גם מנהלת בית הספר, טליה ז'אן, בחרה אתר אהוב עליה במיוחד וייחודי בארץ- ריף הדולפינים. על רקע הסביבה הטבעית, השלווה והנוף הקסום הצטלמה לספר המחזור והקדישה ברכה לבוגרי השכבה. 
"לא רצינו עוד ספר מחזור סטנדרטי", מספרת ורד,  "רצינו ספר מחזור שיספר את סיפור העיר, המקום בו גדלו התלמידים שלנו והתחנכו בו.  יהיה מרגש לראות שבעוד כמה שנים יוכלו הבוגרים שלנו לספר את סיפור העיר דרך התמונות שלהם כנערים שסיימו תקופה משמעותית בחייהם ובחרו לציין אותה בדרך זו,  בתוך נווה מדבר פורח, על רקע נופים מדהימים ואטרקציות המאפיינות רק את העיר שלנו. לספר שפעם היה פה שדה תעופה ששכן בלב העיר אילת ושנים רבות שימש את תושבי העיר ואורחיה להגיע לעיר הדרומית בארץ בקלות ובנוחות.  אני שמחה שכל צוות השכבה התגייס באהבה למטרה זו, ויחד עם התלמידים הפכנו את הפרויקט הזה לחוויה משותפת שאני מאמינה שנזכור לשנים רבות". 

הצילומים בספר המחזור הם של הצלם יהודה בן יתח, שגם הפיק את הספר. על העיצוב הגרפי חתומה הגרפיקאית מורן מאירי, שיחד עשו עבודה ייחודית, נפלאה ומרגשת. 


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש