פרסומת
דלג

אסי בן חמו: ''התחלנו לחייב את מלון הנסיכה בארנונה''

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● 10/4/2019 19:29 ● ערב ערב 2910
לרשות קבלן שמסיים דירה חדשה באילת עומדים שישה חודשים בלבד בטרם תחל עיריית אילת לחייבו בתעריף ארנונה מוגדל ● שני מלונות המצויים בימים אלו בשיפוצים, החלו לקבל חיוב בארנונה לאחר שתמה תקופת הפטור שמעניק להם החוק ● וגם משרתי המילואים זוכים להנחה, אבל ממש בקטנה
אסי בן חמו: ''התחלנו לחייב את מלון הנסיכה בארנונה''
עבר את תקופת הפטור המותרת בחוק – ארבע שנים. מלון הנסיכה

בישיבת מועצת העירייה מחודש פברואר האחרון שדנה בנושא אישור צו הארנונה לשנת 2019, התייחס גזבר העירייה אסי בן חמו, למדיניותה של העירייה בכל הנוגע לחיובן של דירות ריקות בתעריף ארנונה גבוה במיוחד: "הדבר היחידי שבו אנחנו שונים מכולם", אמר בן חמו, "זה בנושא הנחות לבתים ריקים, שבצווים או בפקודה הם עד 12 חודש. כבר שנים שאנחנו מובילים החלטה שאנו נותנים רק 6 חודשים מתוך מדיניות שלא יהיו בתים ריקים, שהקבלן לא יגיד – יש לי 12 חודש עד שאני אמכור את הבית או עד שאני אשווק אותו. מועצת העיר מותר לה לאשר בין 1-12 חודשים ואנחנו מאשרים 6 חודשים. אם קבלן סיים לבנות בעת יש לו חצי שנה למכור אותו...שהקבלן יתאמץ". 
חבר המועצה דובי כהן ביקש לדעת מה לגבי מדיניות העירייה בכל הנוגע לחיובם בארנונה של בניינים נטושים כמלון הנסיכה ודורטל סול המצויים בשנים האחרונות בשיפוצים: "החוק קובע שבארבע השנים הראשונות שהוא בשיפוץ, אם הוא  לא גמר את השיפוץ, אז בשנה החמישית הוא מתחיל לשלם", השיב בן חמו. אז גם יידע בן חמו את חברי המועצה כי בחודש נובמבר 2018 הוציאה העירייה דרישת חיוב בארנונה למלון הנסיכה שכן זה עבר זה מכבר את התקופה המצוינת בחוק. "מלון הנסיכה מקבל השנה את החיוב על התקופה", אמר בן חמו. מנכ"ל העירייה פיליפ אזרד הוסיף: "את דורטל סול (המלון השרוף בחוף הצפוני המצוי בימים אלה בשיפוץ לאחר שנרכש על ידי יוסי אברהמי – ר.נ) חייבנו בארנונה, וועדת הערר הקודמת פטרה אותו מתשלום ארנונה". 
מאיר יצחק הלוי התייחס אף הוא לצו הארנונה ואמר: "בגדול צו המיסים זה פחות או יותר שלושת רבעי טייס אוטומטי. מדברים מה אפשר לעשות, כמה אפשר לעשות...בתכל'ס המערכות קובעות את המסגרת, אתה רוצה לשנות סיווגים, גם זה טעון אישור, זה לא החלטות שלך. נותנים לך את הכבוד להחליט, אבל קובעים לך כמסמרות, וודאי וודאי כשמדובר בעיר שאינה עיר איתנה ויציבה. לפעמים בערים איתנות ויציבות, מותר למועצת העיר לקבל החלטה שהיא עושה פעולה כזו או אחרת, משום יציבותה ואיתנותה. אני רק אזכיר לכם שני אירועים בעירנו אנו. פעם אחת, זה היה שנת בחירות, לא האחרונה, הקודמת, היתה פה התלהבות בחירות של כמה חברי מועצה שחשבו שצו המיסים יעלה להם את האלקטורל ואמרו נעשה, ניתן, ואני זוכר, אחד מחברי המועצה אשר אמר בוא ניתן למכון לחקר ימים ואגמים סיווג מיוחד, נוריד לו מחירים, אנחנו צריכים, זה אקדמיה, כאילו אנחנו לא רוצים. אמרנו זה לא יעבור...הכל התבטל. ההוא אולי גרף איזה ארבעה קולות, אבל בפועל אף אחד לא אישר. אחרי זה היה לנו את אזור התעשייה שחורות, שרצינו באמת, לקח לנו הרבה מאוד שנים לראות איך מסייעים לאזור התעשייה שחורת, כדי באמת לעודד מעבר של תעשייה. ביקשנו וזה לקח הרבה שנים ובסוף אושרה הפחתה לקרקע לתעשייה ומלאכה בלבד". 
השנה נוספה הנחה בארנונה לאדם המשרת שירות מילואים פעיל ואולם בן חמו הדגיש בדיון כי אין המדובר בהנחה משמעותית.


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש