פרסומת
דלג

מצרים מרחיבה את אזורי הצלילה ללא צורך בוויזה

מאת: מערכת ערב ערב ● צילום: מערכת ערב ערב ● 14/6/2019 09:51 ● ערב ערב 2919
בשורה לצוללים, מצרים הודיעה כי תרחיב את אזורי הצלילה בסיני ● לאחר העדכון יורחבו האזורים בהם תותר צלילה ללא צורך בהוצאת ויזת שהייה ● האזורים שנוספו כוללים את חלקו המערבי של ראס מוחמד בו אתרי צלילה נחשבים בהם: הסטינג, ריי סטיישן והספינה הטרופה המכונה הדרנרייבן
מצרים מרחיבה את אזורי הצלילה ללא צורך בוויזה
ריף השונית של ראס מוחמד בסיני, מעכשיו ללא צורך בוויזה

ארגון cdws (ארגון הצלילה המצרי) הודיע כי ירחיב את אזורי הצלילה המותרים לצלילה, ללא צורך בוויזת צלילה מצרית. האזורים יכללו את האזור המערבי והדרומי של ראס מוחמד הנחשב למקום הכולל את אתרי הצלילה היפים בעולם.  
המעבר לחופי סיני  אינו כרוך בקבלת ויזה מראש וניתן בגבול בעת המעבר. האישור ניתן לשהייה של עד 14 יום, ובין התנאים שדורשים המצרים לצורך הנפקת אישור השהייה, דרכון בתוקף ל-3 חודשים קדימה מיום המעבר. אישור הכניסה מאפשר שהות באזור נרחב הכולל את כל רצועת החוף של סיני, שארם-א-שיח וחלק ניכר מהרי מזרח סיני. המבקשים לבצע צלילות בסיני הוגבלו עד לאחרונה ביעדים, ואתרי הצלילה המותרים ללא צורך בקבלת ויזה כללו את כל אזורי החוף ועד לחלקו המזרחי של ראס מוחמד הנמצא בקרבת העיר שארם א שייח. אולם צוללים מכל העולם יודעים כי הצלילות בחלקו המערבי של חצי האי ראס מוחמד כוללים את אתרי הצלילה הנחשבים לטובים והיפים בעולם, חלקם גם נחשבים מאתגרים, אולם על מנת לצלול בחלק מהמוכרים שבהם נדרשו הצוללים להיערך מראש ולדאוג להוציא ויזת צלילה. לאחרונה הודיעה מצרים כי תרחיב את האזורים המותרים לצלילה ללא צורך בהוצאת ויזה, מהלך שמשמח מאד את חובבי הצלילה. בטרם ההרחבה האזור המרוחק ביותר בו הורשו הצוללים לצלול ללא צורך בוויזת צלילה כלל את החלק המזרחי של ראס מוחמד הקרוב (יחסית) לשארם. על פי העדכון החדש יורשו צוללים מעתה לצלול באזור המערבי של ראס מוחמד שכולל את אתר הספינה טיסלגורם" הנקראת בלשון הצוללנים "הספינה הטרופה" במבואות מפרץ סואץ. 
אזור ראס מוחמד: הינו פארק לאומי מצרי, הנמצא במרחק הפלגה קצרה מהעיר שארם. חלק מאתרי הצלילה כאמור נמצאים בחלק המזרחי  אך האתרי הצלילה הנחשבים הטובים ביותר ממוקמים כאמור בחלקו הדרומי והמערבי אתרים עשירים במגוון אלמוגים ודגים. אתרי צלילה אלה נחשבים לטובים בעולם. האזור כולל ספינות טרופות    Thistlegorm" שנמצאת במקום מאז מלחמת העולם השנייה לאחר שהופצצה על ידי הגרמנים וטובעה . אתר נוסף כולל את הספינה D "דרנרייבן "שעלתה בשנת 1876 על שרטון וטבעה. ולמי שחשב "אני כבר פה ומתכנן לטייל או לצלול באזורים נוספים או להגיע למצרי גובאל". מדגישים ברשות הצלילה המצרית כי: "אזור "דרנרייבן" הינו האזור המרוחק ביותר איליו ניתן כאמור להגיע ללא ויזה מצרית. וכל האזורים מדרנרייבן דרומה מחייב בהוצאת ויזה מצרית".  


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש