פרסומת
דלג

יצחק הלוי למנכ"ל רש"ת: אפשרו לאוטובוס האדום להעלות נוסעים מת"א לנתב"ג

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● 7/10/2019 15:42 ● ערב ערב 2936
ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי מצטרף לקריאה לרשות שדות התעופה, לאפשר ל"אוטובוס האדום" האוסף טסים ללא כבודה ממרגלות המטוס לרכבת סבידור מרכז בתל אביב, לאסוף נוסעים גם בדרך חזור ● ברשות מבהירים נדרשת הרשאה ממשרד התחבורה, שמצדו לא ממהר לאפשר את המתבקש
יצחק הלוי למנכ''ל רש''ת: אפשרו לאוטובוס האדום להעלות נוסעים מת''א לנתב''ג
מדוע לבזבז כל כך הרבה נסיעות ריקות רק בגלל פרוצדורה?. האוטובוס האדום

בעקבות הפרסום ב'ערב ערב' (11.9), הוציא ראש העירייה מאיר יצחק הלוי, מכתב ב-22.9, למנכ"ל רשות שדות התעופה, ובו הוא מבקש ממנו לפעול להעמדתה של תחבורה ציבורית לרשות הטסים לאילת, בקו שבין רכבת סבידור מרכז בתל אביב, לנתב"ג. כיום פועל בקו זה "האוטובוס האדום", היוצא ממרגלות המטוס, ומסיע נוסעים ללא כבודה לתחנת סבידור מרכז. אוטובוס זה חוזר כיום ריק, ומצדם של הטסים הקבועים, אנשי עסקים ותושבי אילת העושים שימוש בקו זה רבות, עלתה דרישה לאפשר לרשות לאסוף נוסעים מרכבת סבידור ולהביאם לנתב"ג במטרה לחסוך את חזרתו של האוטובוס ריק.
יצחק הלוי אף שוחח טלפונית עם גנות בנושא, ובהמשך לשיחתם כתב לו: "אני שב ומבקש את אישורך להעמיד תחבורה ציבורית זמינה וחופשית מתחנת רכבת סבידור לטרמינל 1 וזאת לטובת הטסים לאילת מטרמינל 1, ובדגש על תושבי אילת. נכון להיום, ועל כך תודתנו, עומד לרשות הנוחתים בבן גוריון אוטובוסים המסיעים את הטסים ללא כבודה עד תחנת סבידור. אך הגיוני שהאוטובוסים הללו שבכל מצב חוזרים לבן גוריון, ישמשו אף את התושבים הטסים לאילת. אודה להתייחסותך". עד כהטרם הגיעה תשובת הרשות.
'ערב ערב' פנה עובר לפרסום הכתבה לרשות שדות התועפה ולמשרד התחבורה וביקש לדעתץ מדוע נמנעים אלה מלהפעיל את האוטובוס האדום גם בקו שבין סבידור לנתב"ג.
מרשות שדות התעופה נמסר: "על מנת לבצע שירות של הסעת נוסעים, אנו זקוקים להרשאה ממשרד התחבורה. על פי חוק אנחנו רשות תעופה ונותנים שירותי תעופה. אסור לנו לאסוף נוסעים מאף מקום מלבד ממרגלות המטוס. אין לנו היתר לאסוף נוסעים מכל מקום בארץ, גם כאשר יש איסוף vip אנו משתמשים בשירות של חברות שיש להם היתר". 


משרד התחבורה מסר בתגובה: ""האוטובוס האדום" מופעל על ידי רשות שדות התעופה, בהנחיית משרד ראש הממשלה. לרשות הנוסעים מתל אביב סבידור לנמל התעופה בן גוריון, מופעל קו רכבת בין תחנת תל אביב-מרכז סבידור לתחנת הרכבת בנתב"ג, וכן קווי אוטובוס רבים הפועלים בין שני היעדים, מדי חצי שעה לאורך כל שעות היממה".
"האוטובוס האדום" הנו אחד מענפי הסיוע לאילת, לאחר שממשלת ישראל הביאה לסגירתו של שדב דב. 


חדשות אילת - ערב ערב באילת  

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש