פרסומת
דלג

נעצר - אימת נהגי המוניות

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: אילוסטרציה ● 4/1/2019 13:54 ● ערב ערב 2896
איך הייתם מגיבים אם נוסע שהיה עולה על רכבכם היה יוצר אשליית שווא של אדם אמין וגורם לכם להשקיע בו סכום לא מבוטל של כסף? ● מה הייתם עושים אם נוסע שהיה גורם לכם להסיע אותו למרכז הארץ היה נעלם לפתע בתוך בניין ולכם לא נותר אלא לחזור כל הדרך לאילת בתסכול גדול? ● משה אל על, תושב אילת שנודע כ'אימת נהגי המוניות' באילת בפרט ובארץ בכלל, נאשם בשבוע שעבר בלא פחות מ-29 עבירות מרמה ● "כוח השכנוע שלו היה חסר תקדים", מספרים נהגים שנפלו במלכודת של הנוסע התמים לכאורה
נעצר - אימת נהגי המוניות

למשה אל על, תושב אילת, עבר עשיר של עבירות מרמה, רכוש, אלימות ובריחה ממשמורת חוקית. בגין כל אלו, 19 הרשאות קודמות, הוא ריצה 15 תקופות מאסר בפועל העולות על 20 שנה במצטבר. ואולם כל אלו לא הספיקו לו. לאחרונה, שנתיים לאחר שהשתחרר ממאסרו האחרון, הואשם שוב משה אל על, שזכה לתואר- 'אימת נהגי המוניות' ב – 29 אישומים של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. בכתב האישום שמגולל לא פחות מ – 29 סיפורים שונים, עולה כי אל על ניצל את כושר השכנוע שלו פעם אחר פעם והפיל בפח אנשים שנקרו בדרכו, רובם נהגי מוניות אותם שכנע להעביר לידיו סכומי כסף, אם כהלוואה, אם לטובת רכישת מכשירי חשמל ואם לטובת תרומה. לאחר קבלת הכסף היה אל על נעלם כשהוא מותיר את האנשים שסמכו עליו ממתינים לו לשווא.
מכתב האישום עולה כי אל על היה מפיל את קורבנותיו בשני מצגי שווא עיקריים: האחד- מצג פשיטת הרגל. במסגרתו נהג לבצע בסלולרי שלו מספר שיחות דמה כביכול לבני משפחתו ולעורך דין המתמחה בפשיטות רגל או במוצרים מוחרמים. בדרך זו גרם אל על לנהג המונית ברכבו נסע להאמין כי יש ביכולתו לרכוש מוצרי חשמל או מכשירי טלפון סלולארי בהנחות משמעותיות. לאחר שיחת הטלפון המדומה, היה אל על מנהל שיחה עם קורבנותיו ונותן להם להאמין כי אכן ביכולתו לרכוש את מוצרי החשמל בזול. הוא היה מכוון את נהג המונית למשרד עורך הדין המדומה או אל חנות החשמל המדוברת, גובה מהנהג את עלות המכשיר ומבטיח כי מיד ירכוש אותו עבורו ויחזור אליו. כך היה הנהג האומלל ממתין לו בחוץ אך לשווא. אל על היה נעלם עם הכסף וגם לא עונה לשיחות קורבנותיו.
מצג אחר שהיה ממציא אל על היה מצג 'ספר התורה', במסגרתו היה מציג לקורבן התורן מצג שווא כאילו הוא מנהל שיחות עם בני משפחתו והוא בדרכו לאסוף ספר תורה שהוזמן לזכר אביו. לאחר שיחת הטלפון המדומה הוא היה משוחח בנושא עם הנהג ובזכות יכולת השכנוע שלו היה גורם לו להאמין באמיתות הדברים. הוא היה מציג מצב כאילו חסר לו סכום כסף לרכישת ספר התורה וגרם לנהג לשלוח יד לכיס להשלמת הסכום החסר. לאחר שהיה מקבל את הכסף היה נעלם ומנתק כל מגע מקורבנותיו.
באחד המקרים הצליח אל על לשכנע נהג מונית לתרום לו 3,700 ₪ לאחר שתיאר לו את עסקיו ואת יכולותיו הכלכליות לצד הצגת סיפור בדבר אשתו חולת הכליות העוברת טיפולי דיאליזה. הנהג סיפר לנוסע על קרובו המטופל גם הוא בדיאליזה. בדרך זו הצליח הנוסע לרכוש את אמונו של נהג המונית כשבסיום הנסיעה קיבל ממנו את סכום הכסף לעזרה. הוא ביקש מהנהג שימתין לו כשיצא לקניון ואף התקשר אליו אחרי כמה דקות לשאול האם הוא רוצה שיביא לו קפה, אלא שרגע לאחר מכן הוא נעלם עם כל כספו של נהג המונית.
במקרה אחר עלה אל על על מונית אילתית ושכנע את הנהג להסיע אותו לסבתא שלו המתגוררת באזור המרכז. כשהגיעו לסבתא שכנע אל על את הנהג לעלות איתו לבית סבתו, השאיר אותו עם הסבתא וירד למונית בטענה כי שכח משהו ברכב. רגע אחר כך הוא כבר נעלם עם המונית לחרדתו של הנהג האומלל.
"כל מי שנתקל בו יספר לך שיש לו כוח שכנוע אדיר", מספר השבוע נהג מונית אילתי שהיה מקורבנותיו של אל על. "הוא עלה על המונית בלבוש מרשים, הדיבור שלו היה רהוט ומשכנע, ולמרות שכולנו כבר שמענו על ה'נוכל' שמפיל בפח נהגי מוניות לא ידענו שזה הוא ונפלנו אחד אחרי השני בתחבולותיו. לא הייתי מאמין שנוסע יצליח לשכנע אותי לתת לו כסף כמו שהוא הצליח. לא הייתי מאמין בחיים שהוא הנוכל המדובר".
כך או כך, בית משפט השלום בירושלים גזר על משה אל על 48 חודשי מאסר בפועל לריצוי מיום מעצרו ואף הפעיל נגדו את 18 חודשי המאסר המותנה שנגזרו עליו בתיק קודם, כך שסך הכל ירצה הנאשם עונש של 58 חודשי מאסר. לנוכח היעדר יכולות כספיות, לא גזר עליו השופט דוד שאול גבאי ריכטר עונש כספי של קנס או פיצוי. 
נכון להיום נהגי המוניות יכולים להיות רגועים לפחות למשך ארבע השנים הקרובות.   


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש