פרסומת
דלג

חוגגים בגדול את שבת העולמית

מאת: אביבה דקל ● צילום: מערכת ערב ערב ● 6/11/2019 08:59 ● מה נשמע 625
מה אתם תעשו בסוף השבוע הבא? ● פרויקט 'השבת העולמי' מזמין גם אתכם לקחת חלק בשלל אירועים לחזוק הקשר אל היהדות וקבלת טעימה קטנה מעולם המסורת ● לא צריך להיות דתיים או שומרי מצוות כדי להגיע, לקחת חלק וליהנות ● מה שטוב למיליון יהודים בכל העולם, טוב גם בשבילכם
חוגגים בגדול את שבת העולמית
אילת שברה את שיא המספר המשתתפים

בשנה שעברה שברה העיר אילת את שיא המשתתפים הארצי בפרויקט שבת העולמית. כ- 900 מתושבי אילת לקחו חלק בסעודות השבת שהתקיימו במוקדים שונים בעיר, כשהשנה הכוונה היא להגדיל עוד יותר את כמות המשתתפים ולשבור שוב את השיא הארצי.
'פרויקט השבת' (שבת העולמית) הוא מיזם מיסודו של הרב דוקטור וורן גולדשטיין, רבה הראשי של דרום אפריקה, הקורא ליהודים בכל קהילות העולם לשמור שבת יחד. פרויקט השבת התקיים ראשונה במתכונת מקומית בדרום אפריקה, בשבת פרשת לך לך, ח' בחשוון תשע"ד ב 11-12 באוקטובר 2013. המיזם התחיל כפרויקט מקומי עבור 75 אלף יהודי דרום אפריקה, כשהרעיון היה שכל יהודי דרום אפריקה ישמרו את השבת באותה שבת מיוחדת שנקבעה. לאחר שכ־70% מיהודי דרום אפריקה השתתפו בפרויקט, הלך הרעיון ותפס תאוצה גם בקהילות אחרות בעולם. שותפים נוספים במיזם היו ארגוני קהילות בישראל ובתפוצות ביניהן הקהילות היהודיות מונטריאול, לונדון, ברצלונה, טינק, רוטרדם, סטפורד, ספרינג ואלי, מקסיקו סיטי ועוד. משנה לשנה הולך הפרויקט ותופש תאוצה ומספר הקהילות המשתתפות בו הולך וגדל כמו גם מספר המשפחות והאנשים הלוקחים בו חלק. השנה, שהיא השנה השביעית  לקיומו של פרויקט השבת, הצפי הוא שישתתפו בו כמליון וחצי יהודים בעולם כולו, ביניהם יהודים שהשבת היחידה שהם שומרים במשך השנה היא השבת העולמית, שתתקיים בשישי- שבת הבאים ה- 15-16 בנובמבר.

 

שמירת מסורת זו לא מילה גסה


אירועי השבת העולמית באילת


באילת כמסורת השנים האחרונות מובילים גם השנה את ההפקה חברי הגרעין התורני "אל עמי" – שיחד עם עיריית אילת ושותפים נוספים שואפים להפגיש אלפים מתושבי העיר עם הקשר המיוחד של העם היהודי לשבת.
אירועי השבת העולמית באילת ייפתחו ביום רביעי הבא ה- 13/11 בערב הפרשת חלה היסטורית - עם הרבנית ימימה מזרחי ודין דין אביב במופע מרגש!

 

 

ביום חמישי ה-14/11 תתקיים הצגת ילדים במרכז לגיל הרך שבמתנ"ס שחמון. 
וביום שישי בערב ה- 15/11 פרשת "וירא"- יתקיימו סעודות שבת משותפות ברחבי העיר. 


לאחר שבשנה שעברה נשבר באילת השיא הארצי בהשתתפותם של כ- 900 איש בסעודות השבת המשותפות, השנה החליטו המארגנים להוסיף מוקד ארוחה שלישי. השנה יהיו המוקדים בבית ספר ים סוף (שחמון), בית הספר בגין (מערב) ובבית הספר יעלים!
בין לבין יתקיימו שיעורים בבתי הספר ובגנים בנושא השבת -השיעורים יועברו על ידי מדרשת 'אורות ישראל' ופרויקט 'רבני הגנים' של 'אל עמי'.

שותפים  להפקת השבת העולמית באילת: עיריית אילת - האגף לתרבות יהודית, יהודה פרץ - יו"ר וועדת דת בעיריית אילת, מורן אביגיל עמר - על ההפקה והשיווק, בנות השירות הלאומי 'אל עמי', נוער 'אל עמי', רשת ישרוטל ועוד תורמים רבים ואנשי עסקים בעיר.


פרטים נוספים בנושא ודף הרשמה תמצאו בדף הפייסבוק של אל עמי או בטלפון 052-3114947. 


חדשות אילת - ערב ערב באילת    

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש