פרסומת
דלג

בשורה למועדון ניצולי השואה בעיר - שיפור תנאים בשנת הפעילות הקרובה

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● 6/11/2019 18:21 ● ערב ערב 2940
לאחר שהתקשו למצוא לעצמם בית מסודר ונאלצו להסתדר עם תקציב פעילות נמוך, התבשרו בשבוע שעבר חברי מועדון ניצולי השואה בעיר (מנש''ב), כי בהתערבותו של סגן ראש העירייה, סטס דינקין, ישופרו תנאיהם להפליא בשנת הפעילות הקרובה ● ''שמתי לי למטרה ראשונה לטפל בהם'', מבהיר השבוע דינקין ''לא יתכן שניזכר בהם רק פעם אחת בשנה ● אבנר כרם, יו''ר המועדון: ''נפל לנו מלאך מהשמיים''
בשורה למועדון ניצולי השואה בעיר - שיפור תנאים בשנת הפעילות הקרובה
''לקחתי על עצמי לטפל בהם אישית''. סגן ראש העירייה דינקין, גזבר העירייה חמו ואבנר כרם

אחרי תקופה לא קצרה בה חיפשו לעצמם חברי מועדון השואה בעיר- מנש"ב בית ומצאו אותו במסגרת בית הקשיש, ולאחר שהתברר כי ההוצאות בעבור התשלום עבור השימוש במקום גבוהות מדי ותלונות חוזרות ונשנות שנשמעו מצדם על תקציב נמוך מדי לטובת פעילותם, החליט לאחרונה סגן ראש העירייה סטס דינקין לעשות מעשה ולחפש את הדרך הטובה ונכונה לשיפור תנאיהם של חברי המועדון. "היה לי חשוב לסגור את הפינה הזו כדבר הראשון שאני עושה לקראת תקציב 2020", אמר דינקין, מחזיק תיק הרווחה בעירייה שישב על סוגיה זו יחד עם גזבר העירייה אסי בן חמו, מנהלת האגף לשירותים חברתיים פרידה בן לולו, גזברית הרווחה ויחד הם מצאו פתרון. "כמחזיק תיק הרווחה ובמסגרת בניית תקציב 2020, קיבלתי החלטה ערכית להתחיל בניצולי השואה הקרובים מאוד לליבי", מסביר דינקין.

 

סכום התמיכות יועלה ב-30%


לא זו בלבד שסכום התמיכות העירוניות במועדון יעלה כבר בתקציב הקרוב בכ- 30 אחוזים, הרי שכל פעילות המועדון תכנס תחת מחלקה פנימית של האגף לשירותים חברתיים בעירייה שידאגו להם לכל צורכיהם ויחסכו להם את התשלומים בגין השירותים השונים ששילמו עד כה. במקביל לזאת נמצא עבור 70 חברי המועדון בית חדש, מרווח ויפה, אותו יקבלו ללא דמי שכירות, באדיבות מועצת הפועלים, במקום בו פעל בעבר קצין העיר, מול מרכז חנויות הוכמן.
"לקחתי על עצמי לטפל בהם אישית", מבהיר השבוע סגן ראש העירייה סטס דינקין. "נדאג לניהול תקין של המועדון, לקיצוץ בהוצאות התפעול כך שיותר כספים יישארו לטובת הפעילויות של ניצולי השואה בעיר. כולי תקווה שבפעם הראשונה בטקס יום השואה, לא אתבייש שהעירייה לא עושה מספיק עבורם. לצערי, כולנו נזכרים בהם בדרך כלל פעם אחת בשנה. לא עוד. שמחתי על שיתוף הפעולה מצד כל הגורמים ובעיקרם האגף לשירותים חברתיים בעיריית אילת בראשותה של פרידה בן לולו, ובסיועו של הגזבר אסי בן חמו. מעתה ייהנו ניצולי השואה מתקציב נוסף וראוי לפעילויות השונות, החשובות והמעשירות שלהם".

 

"אנחנו באופוריה"


יו"ר מועדון מנש"ב לניצולי השואה בעיר, אבנר כרם, ניצול שואה בעצמו, ברך השבוע על הצעדים שנעשו לשדרוג המועדון. "אם קודם לכן כל התקציב שלנו היה נכנס לפעילות בית הקשיש ואחרי הקיזוזים היינו מקבלים את היתרה, הרי שעכשיו התקציב יעבור ישירות אלינו ללא קיזוזים. שנה וחצי חיפשנו בית חדש לפעילות המועדון ולא מצאנו, עכשיו יש פתרון ואנחנו באופוריה. סטס הוא מלאך שנפל עלינו משמיים. הוא מעניק לנו תמיכה שהיא לא דבר ברור מאליו. הוא איש טוב שתמוך בנו מעל ומעבר".
על פי הנתונים כיום ישנם באילת כ – 320 ניצולי שואה. למועדון מנש"ב מגיעים בין 50-70 פעילים. "עכשיו משיש לנו בית חם חדש ותקציב מכובד, נפעל על מנת למשוך אלינו כמה שיותר חברים", מבטיח כרם.


חדשות אילת - ערב ערב באילת    

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש