פרסומת
דלג

כל הכבוד. 'צפרירים חולון' – 'בני אילת' 1: 2

מאת: ● 13/10/2010 17:45 ● ערב ערב 2467
כולם חיכו לניצחון החשוב הזה. 'בני אילת' רשמה השבוע ניצחון ראשון והיסטורי בליגה א'. אליהו ומלכה כבשו לאילת, ניצחו את החולונים ונקמו בהם על העלייה האכזרית לפני כשנתיים. אחרי שני משחקים, אילת נמצאת במומנטום טוב עם ארבע נקודות מתוך שש ובעמדה טובה לקראת משחק הבית בשישי, בו תארח את 'מכבי עמישב פתח תקווה'

באגודת הכדורגל של 'בני אילת' הנמיכו בתחילת העונה ציפיות. אמרו שסגל השחקנים עדיין לא מספיק לליגה הזאת, אמרו שעדיין מוקדם לקבוצה שעלתה רק השנה לליגה א' אחרי הרבה שנים ואפילו אמרו, שעם כל הכבוד לאילת, הקבוצות הוותיקות בליגה א' ירמסו אותה, ואילת תרד ליגה. אולי המטרה היתה להפתיע או סתם להיות צנועים, אבל בינתיים, דווקא ההיפך קורה: שני ניצחונות (גביע וליגה) ותיקו מציבים את 'בני אילת' במצב מצוין לקראת המשחק הביתי שיתקיים ביום שישי.
המאמן, איברהים אבו רקייק, התמודד היטב עם כל הבעיות שפקדו את הקבוצה. הפציעות של השחקנים (אדר זינו, דניאל קהא, אבישי אטיאס), הרחקתו של סאמר סירחאן במשחק הראשון והחשש מאווירת שאננות הדירו שינה מעיניו. עכשיו, לאחר הניצחון על חולון, הוא יכול לחכך ידיו בהנאה. נכון, עדיין מוקדם מדי לצאת מפרופורציות, במיוחד לאור העובדה שנותרו עוד הרבה נקודות בקופה, אבל אין ספק שאילת נמצאת בדרך הנכונה.

עם הלב והנשמה


מהאימון המסכם, ערב לפני המשחק, נעדר המאמן איברהים אבו רקייק. את האימון ניהלו שרון הרמב"ם, מאמן הכושר של הקבוצה ואדר זינו, הקפטן. בסוף האימון, כינס זינו את השחקנים בחדר ההלבשה והסביר להם את חשיבות המשחק בחולון. "בואו ונעזוב הכל בצד", ביקש זינו במלוא הרצינות מהשחקנים. "נעלה למגרש, ניתן את הכל ונחזור עם ניצחון", הוסיף זינו בהתלהבות ונראה, שהשחקנים הפנימו את הדברים. למחרת, גם כאשר 'בני אילת' הגיעה לחולון פצועה עם סגל מצומצם, שלא כלל את סירחאן המורחק, נתנו השחקנים את הכל על המגרש.

המשחק נפתח בסערה מצד צפרירים, וכבר בדקה השנייה, מצא ניר דדון בכדור רוחב את מאור לובין שבעט מזווית לא קלה משבעה מטרים, בן דהן התעופף והדף. כעבור שלוש דקות, מגן חולון, מאור דוז, שיגר מ- 25 מטרים טיל שחלף סמוך למשקוף שערו של בן דהן.
בדקה ה- 18, היה זה אבישי אטיאס ששיגר טיל שטוח מ- 25 מטרים לשוער החולוני, שקלט את הכדור.
בדקה ה- 25, היה זה תורו של יוסי בן שמואל, קשרה של אילת, לטווח מ- 21 מטרים כדור ששוער חולון הדף בקושי.
בדקה ה- 36, עלתה אילת ליתרון כשאבי מלכה קיבל כדור עומק, הגיע באחד על אחד מול השוער המקומי, עקף אותו מצד שמאל וגלגל פנימה, 1:0 לאילת.
צפרירים השיגה את השוויון כשניר דדון המקומי שלח כדור עומק לאור גירו, והאחרון, מזווית קשה, בעט כדור שהורחק על קו השער על ידי ליאור עמר. הקוון רועי חסן סימן לשופט שזה היה בפנים, אך למרות טענות של שחקני אילת, הוא אישר את השער 1: 1.
בדקה ה- 49, עלתה אילת ל- 1: 2. דניאל קהא עבר שני שחקנים ושלח את עידו אליהו שבעט מזווית אלכסונית פס שטוח שננעץ ברשת. 2:1 לאילת, תוצאה שנשמרה עד לסיום.
הרכב אילת: בן דהן, סימן- טוב, מזרחי, עמאר, בן שמואל, אטיאס, קהא (כהן- 82), זליאט, זינו (דדון- 58), אליהו (קופרמינץ- 90) ומלכה.

אליהו: "אם נקריב כמו שהקרבנו בחולון, ננצח"


מעודדת מהניצחון בחולון, תחזור 'בני אילת' בשישי הקרוב (30: 13 במגרש העירוני בלגונה) לשחק בבית נגד 'מכבי עמישב פתח תקווה'. יריבתה של 'בני אילת', שהשיגה עד כה שתי נקודות משתי תוצאות תיקו, תרצה להשיג ניצחון ראשון בליגה. לעומת זאת, תרצה 'בני אילת' להשיג ניצחון ליגה ראשון בבית, וגם המשחק הזה לא הולך להיות קל. "לפי מה שהבנתי, מדובר בקבוצה ממש טובה", אמר כוכב הקבוצה, עידו אליהו, לקראת המשחק מול פתח תקווה, "אבל, למרות זאת, בבית אנחנו צריכים לנצח כל משחק ולא משנה נגד מי אנחנו משחקים, פשוט חייבים להשאיר את הנקודות שלנו בבית. הניצחון השבוע על צפרירים יעזור לנו המון ביום שישי כי קיבלנו הרבה אמונה וביטחון. אני מאמין שאיברהים יכין אותנו טוב כי צריך לרדת לקרקע", הוסיף אליהו וסיכם, "עם כל השמחה, מדובר במשחק גורלי, הרי אחרי המחזור השלישי יש כבר תחתית ויש צמרת. אם בעזרת השם ננצח את המשחק הזה, נהיה בצמרת הגבוהה. כל זה בהנחה שנשחק טוב כמו ששיחקנו השבוע. אם כולם יקריבו כמו שהקריבו בחולון, אני גם מאמין שננצח".

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש