פרסומת
דלג

נעצרו ארבעה חשודים ברצח מוטי חכים

מאת: ● 13/10/2010 18:24 ● ערב ערב 2467
במשך חודש ימים מאז נרצח מוטי חכים, נהג אמבולנס במד"א, הטילה משטרת מרחב אילת איפול מלא על החקירה. השבוע, הם הצליחו לעלות על עקבותיהם של החשודים. אחיו של החשוד המרכזי שוחרר ממעצר והצטרף לאחיו ושאר החשודים שנתפסו בדירת מסתור בערד. השופט יואל עדן מבית משפט השלום באילת האריך את מעצרו של החשוד המרכזי, דודו בן שטרית, בעשרה ימים. מעצרם של שאר החשודים הוארך בשישה ימים
נעצרו ארבעה חשודים ברצח מוטי חכים

משטרת מרחב אילת נמצאת ככל הנראה בדרך לפענוח פרשת רציחתו של נהג האמבולנס, מוטי חכים, שנרצח לפני כחודש וחצי מטווח קצר ברחוב לוס אנג'לס בעיר. חכים (42), שעבד במד"א, נורה מטווח קצר. מיד לאחר הרצח, הוציאה משטרת מרחב אילת צו איסור פרסום גורף והוקם צח"מ (צוות חקירה מיוחד) בראשותו של פקד עופר אילת, כדי לפתור במהירות האפשרית את פרשת הרצח שככל הנראה בוצע בעקבות סכסוך על רקע כספי. אגב, לפי שמועות שעדיין לא אומתו, לפני מותו, הספיק חכים לספר מי ירה בו, והמשטרה הצליחה לגבות ממנו עדות בבית החולים, לפני שנפטר על שולחן הניתוחים, אך במשטרה העדיפו בשלב זה לפזר ערפל סביב פרטים אלה.

השופט עדן: "מדובר בחקירה אשר אין ליטול לגביה סיכונים"


השבוע, הודיעה המשטרה, כי הצליחה לעצור ארבעה חשודים בפרשה, אותם הצליחה לתפוס בדירת מסתור בערד. לטענת המשטרה, החשוד המרכזי בפרשה, דודו בן שטרית, יחד עם שני חשודים נוספים, נמלטו מיד לאחר הרצח מהעיר. המשטרה עצרה את אילן בן שטרית, אחיו של החשוד המרכזי ברצח, שכבר היה עצור עם שי הכהן, אחד החשודים בפרשה, בפעם הראשונה מעל ל- 20 יום, אך לבסוף שוחררו, עד למעצר נוסף השבוע.
בדיון להארכת מעצרם, שהתקיים השבוע בבית משפט השלום בעיר, טענה המשטרה, כי חלק מהתוצאות שהגיעו מהמעבדה, אכן מפלילות את דוד בן שטרית, אך במהלך הדיון בבית המשפט, סירבה המשטרה להוסיף דברים מחשש לשיבוש החקירה מאחר וטרם גבו מהחשוד את גרסתו לאירוע. ברוב דקות הדיון בבית המשפט, העדיפו במשטרה לפזר ערפל סביב החקירה בטענה שזה עלול לשבש את ההליך החקירתי. גם השופט יואל עדן גיבה את המשטרה, ובמהלך הדיון הורה מספר פעמים לנציג המשטרה לא לסכן את החקירה. "מדובר בחקירה אשר אין ליטול לגביה סיכונים, ואני סבור כי בשלב זה קיים חשש לפגיעה בחקירה", אמר השופט עדן.

עו"ד אוחנה: "אני מביע את מורת רוחי על ההתנהגות הנפסלת הזו של משטרת ישראל"


בדיון שהתקיים השבוע בבית המשפט התלונן עו"ד דוד אוחנה, בא כוחו של החשוד המרכזי, דודו בן שטרית וטען, כי הוא רואה על פניו של מרשו סימני חבלה באף ובידיים. "החשוד הראה לי קודם במעצר דם על חולצתו בגב. החשוד הזה נעצר לא פעם ראשונה ולא פעם שנייה, הפעם זרקו רימון לדירה, נכנסו רעולי פנים, הכו אותו, לפני שהספיק להגיב. אני מביע את מורת רוחי על ההתנהגות הנפסלת הזו של משטרת ישראל, שמחרחרת מלחמה היכן שאין צורך. אנו נשקול הגשת תלונה למח"ש. בכל מקרה אבקש שייבדק רפואית ושיתעדו את הפגיעות שיש על גופו".
גם עו"ד, מיטל דנינו, עורכת דינו של אילן בן שטרית, התלוננה בבית המשפט כי מרשה הוכה כאשר הוא אזוק. "יש פקודה, הנחייה, שברורה לכל שוטר, אפילו מתחיל, שכשאדם אזוק לא מכים אותו. בעניינו של מרשי זה לא קרה. נכון שבית המשפט הוא לא מח"ש, אך בכוחו של בית המשפט לקבוע, על בסיס דוחות הפעולה שהונחו בפניו, כי יש לחקור ומיד את ההתנהלות ואת הדרך בה נעצרו החשודים. מרשי אף הובא בפני רופא בבית החולים. יש על כך תיעוד לאשר אירע". לגבי החשד כלפי מרשו, אמר עו"ד דוד אוחנה, "אם בדיקות המעבדה קושרות את מרשי להמצאות בזירת האירוע, במה זה שונה ממה שאמרו כלפי החשוד השני, אחיו, שהוא בזירת האירוע ועצרו אותו בסמוך לזירת האירוע. הם אילתים והם מסתובבים הרבה באילת וזה לא מקים חשד לרצח. במקרה שלנו יש כיווני חקירה אחרים ממשיים מוצקים שהמשטרה כנראה לא משקיעה בהם את אותם המשאבים שהיא משקיעה באובייקטים החביבים עליה, משפחת בן שטרית. אבקש לשחרר את מרשי".
בסופו של דבר החליט השופט, יואל עדן, לעצור את החשוד המרכזי, דודו בן שטרית לעשרה ימים נוספים. מעצרם של שאר החשודים הוארך לשישה ימים, עד יום ראשון.

נצ"מ משה כהן, מפקד מרחב אילת אמר השבוע: "מיום הרצח חיפשנו את דודו בן שטרית. הוא ידע זאת, הסתתר מאיתנו וברח מהעיר. בזכות הרבה מודיעין ואמצעים אחרים, הצלחנו להגיע לדירת מסתור בערד. שינסנו מותניים, כל הכוח של אילת ירד לערד, פשוט סגרנו עליו לאט, לאט. ביום שני בשעה תשע בערב, קיבלנו החלטה לפרוץ לדירה, שבה נעדרו כל הארבעה. יש ראיות שקושרות את דודו בן שטרית לאירוע".

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש